Aktualności

TATO MUSI JEŚĆ – czytanie performatywne – 08.05.2023

poniedziałek 08.05.2023, godz. 16:00, sala teatralna ODK

„TATO MUSI JEŚĆ” – czytanie performatywne sztuki  Marie NDiaye – „Teatr przy Stoliku” Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

 

„Teatr przy Stoliku”  Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku  zaprasza na czytanie performatywne   sztuki  Marie NDiaye  pt. „TATO MUSI JEŚĆ”

Marie NDiaye  jest córką Francuzki i Senegalczyka. Ukończyła szkołę podstawową i średnią we Francji. Studiowała językoznawstwo na Sorbonie i otrzymała stypendium Akademii Francuskiej. Jest uznawana za jedną z największych współczesnych autorek francuskich. Od dawna intryguje czytelników i krytyków. Zadebiutowała bardzo młodo, w 17. roku życia, powieścią pt. Quant aux riche avenir (Co do obiecującej przyszłości), którą wydała prestiżowa oficyna Minuit. Po tym sukcesie autorka zrezygnowała z dalszych studiów i poświęciła się pisarstwu. W 2001 roku otrzymała nagrodę Femina za powieść Rosie Carpe. Jest autorką ponad dwudziestu książek i wielu sztuk teatralnych. Sztuka Papa doit manger (Tata musi jeść) została wystawiona w słynnej   Comédie-Française, co stanowi wyłom w tradycji tego teatru, w którym wystawiana jest wyłącznie klasyka.

 

Występują:

Joanna Dawidowicz, Joanna Dembińska, Grażyna Kopf, Wiesława Kozłowska, Urszula Liksztet, Teresa Murańska, Janina Znamienkiewicz, Bogusław Kruszewski, Marian Lubowiecki, Zbigniew Niestrój.

Opracowanie tekstu i opieka artystyczna – Urszula Liksztet

Skip to content