Aktualności,  Większy Kawałek Słońca

TABLICZKI BOTANICZNE – warsztaty WKS – 07.08.2023

Poniedziałek 07.08.2023, godz. 16:30, dziedziniec ODK ( w razie niepogody warsztaty będą przeniesione do sal ODK).

 

Zapraszamy na warsztaty, podczas których dzieci wykonają gipsowe tabliczki botaniczne. Uczestnicy warsztatów samodzielnie wykonają formę na odlew gipsowy, którego podstawę stanowić będą rośliny, a także odbiją ich elementy: pąki, liście, łodygi. Otulimy się zapachami suszonych roślin. Tabliczka to doskonała pamiątka i dekoracja.

Prowadzący: Marta i Maciej Zawierucha – edukatorzy, dyplomowani zielarze i fitoterapeuci, mieszkańcy Pogórza Kaczawskiego Krainy Wygasłych Wulkanów. Pomysł na Zielone Laboratorium zrodził się z zamiłowania do ziół i tradycji rodzinnych. Zielony Wulkan – Ziołowa Zagroda Edukacyjna, która w 2022 roku otrzymała nagrodę  w konkursie na Najlepszą Zagrodę Edukacyjną na Dolnym Śląsku. Jesteśmy doświadczonymi  edukatorami,  zielarzami – fitoterapeutami, ponad 10 lat prowadzimy warsztaty zielarsko – kosmetyczne dla dzieci i dorosłych, tworząc własne receptury. 

Zapisy przyjmowane są od dn. 24.07.2023 pod nr tel. 75 75 31 831 od 9:00. Zajęcia odbywają się w ramach cyklu „Większy kawałek słońca”. Projekt dofinansowany przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze.

Skip to content