Bez kategorii

ART_CAMP. Polsko-niemieckie warsztaty artystyczne.

ART_CAMP. Polsko-niemieckie warsztaty artystyczne.

Jelenia Góra-Jagniątków 2024

Zapraszamy młodzież w wieku 14 – 17 lat zainteresowaną działaniami o charakterze artystycznym do wzięcia udziału w – ART_CAMP. Polsko-niemieckie warsztaty artystyczne, które odbędą się w dniach 15 – 24 lipca 2024 r.

  1. Młodzież będzie współpracować w grupach mieszanych narodowościowo pod opieką artystów, którzy kreatywnie sprowokują uczestników do pracy twórczej, będą im towarzyszyć w tym procesie i jednocześnie motywować. Praca artystyczna młodzieży stanowi główny punkt projektu. Efekty warsztatów zostaną zaprezentowane w na stronach internetowych partnerów. W programie zaplanowano 40 godzin warsztatów w każdej grupie:
  2. TEATR – prowadzący z Polski,
  3. MUZYKA – prowadzący z Polski,
  4. FILM – prowadząca z Niemiec,
  5. FOTOGRAFIA – prowadzący z Polski.

Znajomość języka angielskiego jest mile widziana.

INSTRUKTORZY:

ANDRZEJ ZAŁĘSKI

Muzyk, filmowiec i kurator, znany chociażby z takich zespołów jak Multicide, Mitch & Mitch, 3 metry czy Za Siódmą Górą. Współzałożyciel grupy teatralnej Komuna Otwock. Współpracował z Teatrem Gardzienice i Teatrem Akademia Ruchu. W latach 1993 – 2017 pracował jako kurator muzyczny „Programu Strefa” w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.

 

DANIEL ANTOSIK

Fotograf i dziennikarz, z wykształcenia politolog. Przez  kilkanaście lat związany był z tygodnikiem „Nowiny Jeleniogórskie”. Zajmuje się głównie fotograficznym reportażem. Autor i współautor kilkudziesięciu wystaw fotograficznych. W dorobku ma blisko trzydzieści prezentacji autorskich.
Był twórcą, otwartej dla wszelkich dziedzin twórczości – Galerii Za Miedzą, założonej w zrujnowanych wnętrzach dawnego neogotyckiego kościoła ewangelickiego w Lubomierzu oraz autorem programu „Ołtarz Kina” realizowanego w ramach Lubomirskiego Festiwalu Filmów Komediowych.

 

TADEUSZ RYBICKI

Reżyser, aktor, literat. Absolwent PWST we Wrocławiu. W latach 1988–1992 grał w Teatrze im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze. Jest współzałożycielem i aktorem Teatru Cinema (1992), założycielem i reżyserem Teatru Pracownia Prowincja (2007) oraz teatru osób uzależnionych Karawana (2009). Istotnym źródłem inspiracji jest dla niego teatr tańca. Od początku lat 90. XX wieku prowadzi autorskie teatralne i teatralno-taneczne programy warsztatowe, także dla dzieci (Dotknij bajki dla dzieci niewido­mych, Warsztat Eskimoski). Napisał książkę „Szelest w pyszczku” – wierszyki i zabawy słowne usprawniające wymowę dziecka. Jest autorem bajek dla dzieci.

 

PI

PI to pseudonim artystyczny (jak grecka litera oznaczająca stałą matematyczną π). Jest nauczycielką Montessori i trenerką medialną ze szczególnym naciskiem na tworzenie filmów z młodzieżą. W ciągu ostatnich dziesięciu lat pomagała dzieciom, nastolatkom i młodym dorosłym na całym świecie w wyrażaniu ich opinii i dzieleniu się ich perspektywami, korzystając z technik wizualnych (smartfonów, kamer, a nawet animacji poklatkowej).  Od 2021 wspiera ośrodek opieki dziennej (przedszkole)  dla sierot z HIV, który znajduje się w Lesotho, malutkim kraju otoczonym przez RPA.

 

  1. Dodatkowe atrakcje:

– wycieczka do Zamku Czocha

– wycieczka w góry

– zwiedzanie Jeleniej Góry z przewodnikiem

– animacje językowe

– działania  o charakterze integracyjnym i rozrywkowym.

III. Impreza nie ma charakteru komercyjnego. Uczestnicy pokrywają jedynie część kosztów związanych z zakwaterowaniem, wyżywieniem, ubezpieczeniem oraz wynagrodzeniem opieki pedagogicznej i artystycznej

Opłata za 1 osobę wynosi  1.000 złotych  

Cena obejmuje:

– pełne wyżywienie na miejscu (3 posiłki: śniadanie, obiad i kolację). Organizatorzy nie zapewniają diet specjalistycznych poza dietą wegetariańską. 

– zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym: Gościniec „Koralowa ścieżka”, ul. Myśliwska 13, 58-570 Jagniątków, http://www.koralowasciezka.pl

– uczestnictwo w zajęciach i dodatkowych działaniach wyszczególnionych w programie

– opiekę pedagogiczną

Uczestnicy sami dojeżdżają do miejsca zakwaterowania. Godzina spotkania w ośrodku zostanie podana w późniejszym terminie.

ZAPISY :

Zapisy przyjmowane są  mailowo: summerworkshops3@gmail.com do wyczerpania miejsc.

  • Ilość miejsc ograniczona.
  • W treści maila należy podać:

1/ imię i nazwisko dziecka,

2/ data urodzenia,

3/ numer do kontaktu

4/ preferowany warsztat

  • O zapisach uczestników na warsztaty i do poszczególnych grup decyduje kolejność zgłoszeń.
  • W ciągu trzech dni od nadesłania zgłoszenia zostanie wysłana informacja  zwrotna (mail), potwierdzająca zapisanie uczestni_ka/czki na warsztaty, lub informacja o braku miejsc.
  • Wraz z potwierdzeniem wysłana zostanie: Karta osoby uczestniczącej, zgoda rodzica/ opiekun_a/ki,
  • Płatność należy dokonać po potwierdzeniu otrzymania rezerwacji.
  • Płatność musi zostać dokonana w ciągu 3 dni od dnia potwierdzenia zapisu przez Organizatora, gotówką w kasie ODK bądź przelewem na konto: 24 1160 2202 0000 0000 4884 5013 Bank Millennium
  • W przypadku braku płatności w przeciągu 3 dni rezerwacja miejsca przepada.

Organizator:

Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze,

Al. Jana Pawła II 18

58-506 Jelenia Góra,

tel. 75 75 31 831

e-mail: summerworkshops3@gmail.com,

www.odk.jgora.pl

Skip to content