Aktualności

WAKACJE W ZAMECZKU

1/

24.06 – 09.08.2024, godz. 8:00 – 16:00

PÓŁKOLONIE LETNIE DLA DZIECI W WIEKU 6 – 11 lat

W okresie wakacyjnym Osiedlowy Dom Kultury Zameczek w Jeleniej Górze organizuje półkolonie letnie od 24.06 do 09.08.2024 r.

W każdym turnusie odbędą się zajęcia zgodne z programem: warsztaty artystyczne, wycieczka wyjazdowa, wycieczki piesze, wyjście na basen, gry i zabawy sportowe i rekreacyjne oraz zabawy animacyjne na dziedzińcu przed ODK oraz w parku przy Zameczku, konkursy, gry stolikowe, rozgrywki tenisa stołowego.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu.

Więcej informacji na www.odk.jgora.pl

Kontakt e-mail: wypoczynek.odk@gmail.com

 

2/

05.07, 12.07, 19.07, 26.07.2024, godz. 17:00 – 00:00

WAKACYJNE PIĄTKI Z PLANSZÓWKAMI

Zapraszamy na cykl wakacyjnych spotkań z grami planszowymi, które łączą zabawę z nauką strategicznego myślenia. Spotkania są skierowane do dzieci od lat 7,  młodzieży i dorosłych. Każde spotkanie będzie okazją do poznania nowych gier, doskonalenia umiejętności i nawiązywania nowych znajomości.

Spotkania: piątki od godz. 17:00 do godz. 00:00

Zajęcia są bezpłatne.

Zapewniamy bezpieczne i przyjazne środowisko. Wszystkie gry są sprawdzone i odpowiednie dla osób w różnym wieku

 

3/

08.07.2024, godz. 18:00

WAKACJE Z PLANSZÓWKAMI W ZAMECZKU – SPOTKANIE Z IGNACYM TRZEWICZKIEM

Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze i Trzy Trolle zapraszają na spotkanie z Ignacym Trzewiczkiem – twórca, wydawca i popularyzator gier RPG, karcianych i planszowych (Robinson Crusoe, Detektyw, czy Osadnicy: Narodziny Imperium).

W ramach spotkania odbędzie się prelekcja poświęcona branży gier planszowych, po niej zaplanowane jest otwarte Q&A oraz ekskluzywne demo i prezentacje nowości na rynku gier, które jeszcze nie trafiły do sprzedaży!

 

4/

8.07 – 12.07. 2024, godz. 16:15 – 18:30

LETNIE WARSZTATY BALETOWE W ZAMECZKU

Mała Akademia Baletu zaprasza małych i dużych na Letnie Warsztaty Baletowe do nowej siedziby ODK w Zameczku. 

Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach wiekowych:

I gr. 4 – 6 lat

II gr. od 7 lat

Na warsztatach poznamy podstawy techniki baletowej, elementy strechingu i jogi, a także spróbujemy swoich możliwości w improwizacji tanecznej.

Prowadząca: Anna Krych

Grafik zajęć:

Od poniedziałku do piątku (8-12.07)

I – godz. 16:15 – 17:15

II – godz. 17:30 – 18:30

Cennik: 

280 zł – za udział w 5 zajęciach

60 zł – jednorazowy udział (60 min)

Liczba miejsc ograniczona – 10 osób

Tel.: 500 396 443

e-mail: info@odk.jgora.pl

 

5/

15 – 24.07.2024, Jagniątków

ART_CAMP. Polsko-niemieckie warsztaty artystyczne. Jelenia Góra-Jagniątków 2024 

ART_CAMP. Polsko-niemieckie warsztaty artystyczne. Jelenia Góra-Jagniątków 2024

Zapraszamy młodzież w wieku 14 – 17 lat zainteresowaną działaniami o charakterze artystycznym do wzięcia udziału w – ART_CAMP. Polsko-niemieckie warsztaty artystyczne, które odbędą się w dniach 15 – 24 lipca 2024 r.

  1. Młodzież będzie współpracować w grupach mieszanych narodowościowo pod opieką artystów, którzy kreatywnie sprowokują uczestników do pracy twórczej, będą im towarzyszyć w tym procesie i jednocześnie motywować. Praca artystyczna młodzieży stanowi główny punkt projektu. Efekty warsztatów zostaną zaprezentowane w na stronach internetowych partnerów.

W programie zaplanowano 40 godzin warsztatów w każdej grupie:

  1. TEATR – prowadzący Tadeusz Rybicki,
  2. MUZYKA – prowadzący Andrzej Załęski,
  3. FILM – prowadząca Angela „PI” Altendorfer,
  4. FOTOGRAFIA – prowadzący Daniel Antosik.

Znajomość języka angielskiego jest mile widziana.

  1. Dodatkowe atrakcje:

wycieczka do Zamku Czocha, wycieczka w góry, zwiedzanie Jeleniej Góry z przewodnikiem, animacje językowe, działania o charakterze integracyjnym i rozrywkowym.

III. Impreza nie ma charakteru komercyjnego. Uczestnicy pokrywają jedynie część kosztów związanych z zakwaterowaniem, wyżywieniem, ubezpieczeniem oraz wynagrodzeniem opieki pedagogicznej i artystycznej

Opłata za 1 osobę wynosi 1000 pln

Cena obejmuje:

pełne wyżywienie na miejscu (3 posiłki: śniadanie, obiad i kolację). Organizatorzy nie zapewniają diet specjalistycznych poza dietą wegetariańską. Zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym: Gościniec „Koralowa ścieżka”, ul. Myśliwska 13, 58-570 Jagniątków, http://www.koralowasciezka.pl, uczestnictwo w zajęciach i dodatkowych działaniach wyszczególnionych w programie, opiekę pedagogiczną.

Uczestnicy sami dojeżdżają do miejsca zakwaterowania. Godzina spotkania w ośrodku zostanie podana w późniejszym terminie.

Zapisy przyjmowane są mailowo:

summerworkshops3@gmail.com – do wyczerpania miejsc

Ilość miejsc ograniczona.

W treści maila należy podać:

1/ imię i nazwisko dziecka,

2/ data urodzenia,

3/ numer do kontaktu

4/ preferowany warsztat

O zapisach uczestników na warsztaty i do poszczególnych grup decyduje kolejność zgłoszeń.

W ciągu trzech dni od nadesłania zgłoszenia zostanie wysłana informacja zwrotna (mail), potwierdzająca zapisanie uczestnika/czki na warsztaty, lub informacja o braku miejsc.

 

6/

23.07.2024, godz. 18:00

Pokaz powarsztatowy – ART_CAMP. Polsko-niemieckie warsztaty artystyczne.

Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze zaprasza  na bezpłatny pokaz po warsztatowy uczestników projektu „ART._CAMP. Polsko-niemieckie warsztaty artystyczne.”, podczas pokazu zobaczymy efekty pracy młodzieży z Polski, Niemiec i Francji na warsztatach z teatru i muzyki podczas 10 dniowych warsztatów w Jagniątkowie. Całe wydarzenie będzie rejestrowane i fotografowane przez uczestników warsztatów z fotografii i filmu, a efekty ich pracy będą dostępne na stronie www.odk.jgora.pl po zakończeniu projektu jako wystawa zdjęć i film dokumentujący pracę warsztatową.

 

7/

24.07.2024, godz. 18:00

RAFAŁ FRONIA – Człowiek Gór – spotkanie autorskie.

Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze zaprasza na niezwykłe spotkanie z Rafałem Fronią – himalaistą, pisarzem i sportowcem, a przede wszystkim jeleniogórzaninem.

Rafał Fronia – Mówi o sobie, że jest Romantykiem Gór Wysokich, którego wrażliwość i postrzeganie świata ukształtowały Góry, które zawsze pisze dużą literą. W 2018 roku brał udział w Narodowej Wyprawie na K2. Zdobywca trzech ośmiotysięczników: Gasherbruma, Lhotse i Broad Peaka. Wspinał się w Europie, Afryce, Azji i Ameryce Południowej. Autor bestsellerowej „Anatomia Góry. Osiem tysięcy metrów ponad marzeniami” oraz pełnej refleksji i poszukiwania sensu w górskiej przestrzeni „Rozmowy z Górą” oraz powieści „Pasażer Bezpamięci” i najnowszej „Inversio temporis”.

Laureat Nagrody Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego za rok 2023, za organizację bezprecedensowej wyprawy wraz z Markiem Chmielarskim, Jarosławem Gawrysiakiem, Krzysztofem Stasiakiem, Marcinem Kaczkanem  oraz Grzegorzem Borkowskim mającej na celu zniesienie i pochowanie ciała Tomasza Kowalskiego, który od 10 lat spoczywał na grani szczytowej Broad Peaku, na wysokości około 8000 m nad poziomem morza.

Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w Sekretariacie ODK od dnia 01.07.2024

 

8/

20.08.2024, godz. 09:00 – 12:00 

STWÓRZ WŁASNĄ TORBĘ – warsztaty kreatywne dla dzieci w wieku 8 – 12 lat

Podczas warsztatów, każdy z uczestników dostanie od nas lnianą torbę, którą będzie mógł udekorować farbami według przygotowanego przez siebie na początku warsztatów projektu. Do malowania użyjemy farb akrylowych, gąbek, taśm malarskich. We wszystkim ogranicza Nas tylko czas i wyobraźnia.

Koszt warsztatu – 30 zł (kwotę należy uiścić do 3 dni roboczych po dokonaniu zapisu)

Wymagana kwota pokrywa koszty materiałów niezbędnych do wykonania warsztatu, w związku z czym opłata jest bezzwrotna.

Zapisy telefonicznie 500 396 443 lub w Sekretariacie ODK w godzinach 08:00 – 16:00

 

9/

27.08.2024, godz. 09:00 – 12:00

“MAKRAMA + TKANIE” – Warsztaty kreatywne dla dzieci w wieku 8 – 12 lat

Warsztaty „Makrama + Tkanie” to czas relaksu, rozmów, wspólnej nauki i możliwość „puszczenia wodzy fantazji”.

Uważność na siebie, swoją pracę, na pozostałych uczestników pozwala bliżej poznać siebie.

Co i jak?

Stworzymy kolorową tkaninę do zawieszenia na ścianie o wymiarach 20×30 cm. Porozmawiamy o technikach tworzenia tkanin, węzłach i splotach. Skorzystamy z wcześniej przygotowanych projektów, do których wybierzemy kolory, rodzaje sznurków i węzłów. Pod koniec zajęć dowiemy się co można zrobić ze ścinków których zostanie nam dużo.

Prowadząca – Magda Kryńska założycielka Knot&More – pracowni, w której powstają tkaniny dekoracyjne i sklepu z materiałami dla twórców. Jest architektką, projektantką wnętrz i produktu. Kilka lat temu pokochała pracę z tkaninami.

Koszt warsztatu – 30 zł (kwotę należy uiścić do 3 dni roboczych po dokonaniu zapisu)

Wymagana kwota pokrywa koszty materiałów niezbędnych do wykonania warsztatu, w związku z czym opłata jest bezzwrotna.

Zapisy telefonicznie 500 396 443 lub w Sekretariacie ODK w godzinach 08:00 – 16:00

 

Skip to content