Aktualności,  Większy Kawałek Słońca

ROBOTYKA LEGO Z BRICKS 4 KIDZ® – warsztaty WKS – wrzesień 2023

Osiedlowy Dom Kultury zaprasza na bezpłatne warsztaty LEGO.

Bricks 4 Kidz® to unikalna oferta zajęć pozalekcyjnych prowadzonych z wykorzystaniem klocków LEGO®! To idealna sposobność, aby wprowadzić dzieci w świat inżynierii i architektury. Wzrost wiedzy poprzez dyskusje związane z budową konkretnych modeli pobudza w dzieciach ciekawość otaczającego świata. Podczas zajęć wykorzystywane są klocki o różnych poziomach trudności, pozwalających przybliżyć dzieciom świat: nauki, kosmosu, zwierząt, żywiołów natury, sportu, podróży, czy też obiektów codziennego użytku. W najbardziej zaawansowanych modelach wykorzystujemy elementy prostej mechaniki i robotyki pozwalające dzieciom na wprowadzanie w ruch stworzonych obiektów, co dodatkowo pobudza ich kreatywność i zaangażowanie.

Bricks 4 Kidz®  w Jeleniej Górze jest oddziałem amerykańskiej firmy, która działa już w Polsce od 10 lat. Oferują zajęcia pozalekcyjne dla dzieci w wieku 3-12 lat prowadzone zarówno na terenie naszego Centrum Kreatywności Bricks 4 Kidz ul. Kiepury 47a  w Jeleniej Górze jak i na terenie szkół, przedszkoli, hoteli oraz domów kultury w regionie. Motto: Uczymy, Budujemy, Bawimy z… LEGO®!

 

Więcej o Bricks 4 Kidz®  znajduje się na stronie:

https://www.bricks4kidz.com.pl/jeleniagora/

 

Program cyklu warsztatów:

1) 04.09.2023 (poniedziałek)

Warsztaty z wykorzystaniem robotycznych klocków Lego Technics.

Temat: ZJAWISKA PRZYRODNICZE (cyklon, trzęsienie ziemi, lawina itp.)

2) 11.09.2023 (poniedziałek)

Warsztaty z wykorzystaniem robotycznych klocków Lego Technics.

Temat: ZWIERZĘTA (wąż, kangur, pająk, małpka itp.)

3) 18.09.2023 (poniedziałek)

Warsztaty z wykorzystaniem klasycznych klocków Lego.

Temat: MODELE MIEJSKICH BOHATERÓW (np. radiowóz i komisariat, wóz strażacki i remiza, samolot i lotnisko, wieża kontroli lotów, ambulans i szpital itp.)

4) 25.09.2023 (poniedziałek)

Warsztaty z wykorzystaniem klasycznych klocków Lego.

Temat: MODELE POSTACI Z BAJEK I FILMÓW (np. Harry Potter, Kraina Lodu, Kaczor Donald, Minionki, Ironman, Wojownicze żółwie Ninja, Star Wars)

 

Modele dostosowane są do wieku i umiejętności uczestników.

Prowadzący:  Instruktorzy Bricks 4 Kidz®  –  Jelenia Góra    

Terminy poszczególnych spotkań: 04.09, 11.09, 18.09, 25.09 (poniedziałki), godz. 16:30 – 18:00

Zapisy na cały cykl zajęć (4 spotkania) przyjmowane są od dn. 21.08.2023 (poniedziałek) od godz.9:00 pod nr tel. 75 75 31 831.

Zajęcia odbywają się w ramach cyklu „Większy kawałek słońca”. Projekt dofinansowany przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze.

Skip to content