Aktualności,  Większy Kawałek Słońca

LAS W SŁOIKU – warsztaty WKS – 28.08.2023

Poniedziałek 14.08.2023, godz. 16:30, dziedziniec ODK (w razie niepogody warsztaty będą przeniesione do sal ODK).

Zapraszamy na warsztaty artystyczne, podczas których dzieci wykonają LAS W SŁOIKU. Na  zajęciach, dzieci uczą się, jak stworzyć swój własny mały ekosystem. Raz umieszczona w naczyniu roślinność nie potrzebuje więcej zabiegów pielęgnacyjnych – zamknięty obieg sprawia, że mały las ma odpowiednią ilość wilgoci, żeby przetrwać. W trakcie warsztatów dzieci poznają poszczególne etapy pracy nad leśnym słoikiem i dowiedzą się wielu przydatnych informacji o ekologii. Tworzenie miniaturowego lasu nie tylko poszerza wiedzę na temat leśnej flory – jest także świetną okazją do rozwoju zdolności manualnych.

Uczestnicy stworzą swoje kompozycje w słoikach o pojemności 2-3 litry.

UWAGA, każdy uczestnik warsztatów przynosi swój SŁOIK Z ZAKRĘTKĄ (2-3 litry).

Prowadzący: Mirosław Kulla – artysta ceramik, grafik, propagator edukacji dzieci i młodzieży poprzez sztukę i rzemiosło, pomysłodawca i koordynator wielu projektów edukacyjno-artystycznych, absolwent Wydziału Ceramiki i Szkła ASP we Wrocławiu.

Zapisy przyjmowane są od dn. 14.08.2023 pod nr tel. 75 75 31 831 od 9:00. Zajęcia odbywają się w ramach cyklu „Większy kawałek słońca”. Projekt dofinansowany przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze.

Skip to content