Aktualności

PIERWSZA LEPSZA, CZYLI NAUKA ZBAWIENNA – czytanie performatywne sztuki

Piątek 15.12.2023, godz. 16:00 sala teatralna

„PIERWSZA LEPSZA, CZYLI NAUKA ZBAWIENNA” – czytanie performatywne sztuki Aleksandra Fredry – „Teatr przy Stoliku” Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

„Teatru przy stoliku” Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprasza na premierę czytania performatywnego sztuki Aleksandra Fredry „Pierwsza lepsza, czyli nauka zbawienna”

 

Pełna wdzięku jednoaktówka Aleksandra Fredry swoją prapremierę miała w 1824 r. Bohaterem komedii „Pierwsza lepsza, czyli nauka zbawienna” jest Alfred, nie najmłodszy już kawaler, światowiec, który podjął w końcu decyzję i chciałby się ożenić. Zachwyca się piękną Julią, ale wciąż nie jest gotowy na przypieczętowanie tego związku ślubem.  Julia jest wdową, więc Alfred przypuszcza, że ona wciąż może pamiętać o pierwszym mężu. Postanawia więc: „Ożenię się z pierwszą lepszą, która pojawi się na parkowej alejce…”. Dwie pierwsze, które spotyka – młode i ładne, kobiety, nie reagują na jego umizgi, trzecia jest chętna, ale nie jest zbyt urodziwa. Wsparcia szuka u swojego przyjaciela, Zdzisława.

Jak zwykle u Fredry – szczęśliwe zakończenie zwieńczy dziełko!

 

Wystepują:           

Janina Znamienkiewicz, Joanna Dawidowicz, Bogusław Kruszewski, Marian Lubowiecki, Urszula Liksztet

Opracowanie tekstu i opieka artystyczna – Urszula Liksztet, reżyseria – Zespół

Skip to content