Aktualności,  Większy Kawałek Słońca

CYJANOTYPIA – FOTOGRAFIA BEZ APARATU – warsztaty WKS – 06.11.2023

CYJANOTYPIA – FOTOGRAFIA BEZ APARATU – bezpłatne warsztaty artystyczne dla dzieci w wieku 7 – 12 lat.

Poniedziałek 06.11.2023, godz. 16:30 – 18:00 sale ODK.

 

Cyjanotypia to jedna z najstarszych technik fotograficznych, wynaleziona w roku 1840,  pozwalająca na otrzymanie obrazu na papierze.

Technika ta pozwala w bardzo prosty i szybki sposób uzyskać materiał światłoczuły – na papierze lub tkaninie, następnie na tym właśnie materiale można wykonać fotografię. Cyjanotypia charakteryzuje się monochromatycznym obrazem w kolorze niebieskim, tworzonym przez tzw. błękit Turnbulla lub błękit pruski w zależności od składników sporządzonego roztworu światłoczułego.

Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się ze sposobem wykonywania papieru światłoczułego oraz będą na nim własnoręcznie wykonywać odbitki fotograficzne z różnych przedmiotów bez użycia aparatu fotograficznego

Prowadzący:

Tomasz Mielech – fotograf, należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Prowadzi fotograficzną Galerię Korytarz i Jeleniogórską Szkolę Fotografii w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Organizuje Biennale Fotografii Górskiej w Jeleniej Górze. Specjalizuje się w klasycznych technikach fotograficznych, prowadzi warsztaty i zajęcia edukacyjne.

Zapisy przyjmowane są od dn. 23.10.2023 r. od godz. 9:00 pod nr tel. 75 75 31 831

Zajęcia odbywają się w ramach cyklu „Większy kawałek słońca”.

Projekt dofinansowany przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze.

Skip to content