Aktualności,  Większy Kawałek Słońca

WKS – czerwiec 2021

Szanowni Państwo,

po przerwie wracamy z bezpłatnymi zajęciami dla dzieci z cyklu „Większy Kawałek Słońca”. Zajęcia będą organizowane w każdą środę od godz. 16:30 – 18:00 w miesiącach czerwiec – sierpień.

Zapraszamy chętne dzieci w wieku od 7 do 12 lat.

 

CZERWIEC 2021

W ZACZAROWANYM ŚWIECIE KUGLARZY – warsztaty cyrkowe

Podczas warsztatów poznamy podstawowe techniki cyrkowe (flowerstick, poi, podstawy żonglowania, abc akrobatyki). Nie zabraknie zabaw teatralnych, improwizacji ruchowych i dźwiękowych. Każdy w naszym cyrku znajdzie miejsce i będzie miał okazję zamienić się w prawdziwego artystę.

Warsztaty odbędą się:  02 czerwca 2021 / środa o godz. 16:30 na dziedzińcu ODK

Prowadzący: Rufi Rafi czyli Rafał Biesiada – z wykształcenia pedagog, animator kultury, performer; absolwent UW i UJ oraz Akademii Teatralnej przy Instytucie Jerzego Grotowskiego. Znawca historii i pedagogiki cyrku. Ideowiec promujący ideę „Nowego Cyrku”. Ponadto klaun Rufi Rafi i Doktor Bolinóżka w Fundacji Czerwone Noski.

Liczba miejsc: 12

Zapisy na zajęcia przyjmowane są od dnia 19.05.2021 r. pod nr tel. 75 75 31 831

 

MAGICZNE LEŚNE DOMKI – warsztaty architektoniczne

Gdzie mieszkają wróżki i leśne duszki? Za pomocą naturalnych budulców, dzieci zbudują malutkie domki i wyposażą je w mebelki oraz miejsce do zabawy. Powstałe prace możemy umieścić w przydomowym ogrodzie lub stworzyć grę terenową, dopisać historie związane z domkami i ich mieszkańcami lub zaprojektować mapę.

Warsztaty odbędą się:  09 czerwca 2021 / środa o godz. 16:30 na dziedzińcu ODK

Prowadząca: Ewelina Markiewicz – architekt, właścicielka marki zabawek z kartonu KARTONmania. Współpracuje z kilkoma instytucjami w ramach autorskich warsztatów architektonicznych.

Liczba miejsc: 12

Zapisy na zajęcia przyjmowane są od dnia 26.05.2021 r. pod nr tel. 75 75 31 831

 

CHATA SKRZATA – warsztaty plastyczne

Skrzaty, albo inaczej krasnoludki, kraśnięta, ubożęta, to malutkie duszki domowe, które mieszkają w ludzkich chatach od dawien dawna. Skrzaty strzegą dzieci przed złymi duchami, pilnują żeby w chacie panował porządek, chowają do mysich norek skarpetki, wyjadają dziury w serze i opowiadają najpiękniejsze bajki śpiącym dzieciom, to z tych opowieści powstają najpiękniejsze sny… Podczas warsztatu poszukamy ich w zakamarkach naszego mieszkania i spróbujemy odkryć jak właściwie wygląda taka chata skrzata.

Warsztaty odbędą się:  16 czerwca 2021 / środa o godz. 16:30 na dziedzińcu ODK

Prowadząca: Katarzyna Klafta – artysta plastyk, instruktor zajęć plastycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W swojej pracy nacisk kładzie na eksperymenty plastyczne, zabawę kolorem, poznawanie nowych technik i rozbudzanie wyobraźni.

Liczba miejsc: 12

Zapisy na zajęcia przyjmowane są od dnia 02.06.2021 r. pod nr tel. 75 75 31 831

 

WARCABY W PLENERZE – warsztaty plastyczne

Podczas warsztatów dzieci wykonają drewnianą, sklejkową planszę oraz ceramiczne piony w dwóch kontrastowych kolorach. Spotkanie kierowane jest do grupy dzieci zainteresowanych majsterkowaniem i pracą manualną. Dzieci zabierają warcaby do domu.

Warsztaty odbędą się:  23 czerwca 2021 / środa o godz. 16:30 na dziedzińcu ODK

Prowadzący: Mirosław Kulla – artysta ceramik, grafik, propagator edukacji dzieci i młodzieży poprzez sztukę i rzemiosło, pomysłodawca i koordynator wielu projektów edukacyjno-artystycznych, absolwent Wydziału Ceramiki i Szkła ASP we Wrocławiu.

Liczba miejsc: 12

Zapisy na zajęcia przyjmowane są od dnia 09.06.2021 r. pod nr tel. 75 75 31 831

 

PODRÓŻ DO AUSTRALII – warsztaty artystyczne

Przyszła pora wakacji ? a jak wakacje to oczywiście utęsknione podróże po świecie ! Tym razem udajemy się w podróż do Australii i odkryjemy  australijską sztukę. Skupimy  się na znanej na całym świecie sztuce aborygeńskiej i charakterystycznej dla niej technice kropkowania.  Sami zaczniemy tworzyć na wiele kreatywnych sposobów. Staniemy się aborygeńskim artystą!

Warsztaty odbędą się:  30 czerwca 2021 / środa o godz. 16:30 na dziedzińcu ODK

Prowadząca: Urszula Patronik – animator kultury o specjalizacji teatralnej, nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, pedagog specjalny, instruktor zajęć arteterapeutycznych.

Liczba miejsc: 12

Zapisy na zajęcia przyjmowane są od dnia 16.06.2021 r. pod nr tel. 75 75 31 831

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Większy kawałek słońca”.

 

Prosimy o zapoznanie się z Procedurami organizacji zajęć w warunkach COVID- 19

Obowiązkowe oświadczenia:

Covid-19 – pobierz

Skip to content