
LETNIE BRZMIENIA W ZAMECZKU: PIOTR DOMAGAŁA & BERNARD MASELI
23 sierpnia 2025, godz. 20:00, sala widowiskowa w Zameczku.
PIOTR DOMAGAŁA & BERNARD MASELI
Mistrzowski duet muzyczny, który łączy dwa odrębne, ale doskonale się uzupełniające światy muzyczne: gitarę akustyczną oraz wibrafon i marimbę. Obaj artyści to uznane postaci na polskiej scenie muzycznej, a ich współpraca przynosi unikalne brzmienie i twórcze podejście do kompozycji i improwizacji. Ich muzyka jest pełna subtelnych detali, przestrzeni i improwizacji, co czyni każdy występ niepowtarzalnym.
Piotr Domagała – gitarzysta, kompozytor i pedagog, specjalizujący się w muzyce jazzowej, etnicznej i akustycznej. Jego twórczość charakteryzuje się niezwykłą wrażliwością, umiejętnością łączenia różnych stylów oraz mistrzowskim opanowaniem technik gry na gitarze. Domagała często eksperymentuje z dźwiękiem, czerpiąc inspiracje zarówno z jazzu, jak i muzyki folkowej, co czyni jego grę oryginalną i
niepowtarzalną. W jego kompozycjach słychać także wpływy muzyki klasycznej.
Bernard Maseli – najwybitniejszy polski wibrafonista, ceniony zarówno w kraju, jak i za granicą. Znany jest ze swojego nowatorskiego podejścia do wibrafonu – instrumentu, który w jego rękach zyskuje wyjątkowy charakter. Maseli wykorzystuje zarówno tradycyjne techniki, jak i nowoczesne efekty elektroniczne, tworząc pełne przestrzeni i emocji brzmienia. Jest też członkiem wielu renomowanych zespołów jazzowych, takich jak Walk Away czy The Globetrotters, a także liderem autorskich projektów.
Bilety na koncerty w cenie 40 zł, dostępne w Sekretariacie CK Zameczek oraz online: www.info.odk.jgora.pl
Organizator: Centrum Kultury ZAMECZEK w Jeleniej Górze, Al. Jana Pawła II 18, 58-506 Jelenia Góra, tel. 75 75 31 831
