Bez kategorii

„Ho ho ho… Mikołaj jakiego świat nie widział” – bezpłatne warsztaty mikołajkowe dla dzieci oraz spotkanie z Mikołajem

01.12.2018, godz. 10:00-12:00 sale ODK

1 grudnia odwiedzi nas zupełnie wyjątkowy gość, ulubieniec dzieci na całym świecie. Z jego oczu bije ciepło, brzuszek jest okrąglutki od milionów ciasteczek, a pod wąsem zawsze kryje się życzliwy uśmiech. To on należy do naszych najdawniejszych przyjaciół, zna najskrytsze sekrety, kominy i skarpety. Zazwyczaj działa pod osłoną nocy, ale tym razem postanowił się z nami spotkać, dlatego przygotujemy dla niego niespodziankę!!! Zanim spotkamy się ze św. Mikołajem stworzymy coś czym zachwycimy naszego świętego. W tym roku tworzyć będziemy: eko-choinki, świąteczne wianki, peelingi do ciała. Czeka nas również lukrowanie pierników.  Szykuje się pyszna zabawa i radości moc.

O godz. 11.30 Mikołaj będzie rozdawał prezenty!

Program:

Godz. 10:00 – 12:00

WARSZTATY PLASTYCZNE: „EKO-CHOINKI” – Zapraszamy na warsztat plastyczno – rękodzielniczy z tworzenia ozdób w stylu rustykalnym. Będziemy tworzyć małe formy ozdobnych choinek z naturalnych, drewnianych elementów, bawełnianej koronki, guzików, drobnych szyszek etc. Mogą one stać się piękną, pełną ciepła ozdobą każdych rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

Prowadząca: Urszula Szczepaniak

WARSZTATY: „ŚWIĄTECZNE WIANKI LEŚNE” – Warsztaty tworzenia ozdobnych wieńców świątecznych. Do ich wykonania używać będziemy materiałów naturalnych oraz recyklingowych. Krok po kroku będziemy wiązać, przycinać, układać, wyklejać, oplatać i dekorować, aby uroczym akcentem wprowadzić atmosferę świąt do naszych domów.

Prowadząca: Magdalena Ogrodnik

WARSZTATY ALCHEMICZNE – pomocnicy Mikołaja zadbają, aby w tym roku nie zabrakło kosmetyków własnoręcznie zrobionych. Tym razem będziemy robić „świąteczny ścierak”- peeling do ciała.

Prowadzący: Maciej i Marta Zawierucha

WARSZTATY PIERNIKOWE – każde dziecko będzie miało okazję polukrować piernik, a nie jest to łatwe zadanie, bo materiał jest bardzo smakowity. To zadanie to wyzwanie, zwłaszcza dla pasibrzuchów.

Prowadząca: Ewa Nyc

Każde swoje przybycie Mikołaj będzie oznajmiał dzwonkiem. I na pewno za każdym razem przywiezie ze sobą pełny worek prezentów…. o czym dobrze wiedzą rodzice.

Goście specjalni: Śnieżynka i Święty Mikołaj.

Każde dziecko może skorzystać ze wszystkich warsztatów!

Każde dziecko może dołączyć do grupy w każdej chwili i zostać do końca warsztatu, albo pobyć z grupą tylko przez chwilę i wziąć udział w kolejnym warsztacie….

…Albo po prostu… udać się na spotkanie ze Świętem Mikołajem!

W sprawie prezentów rodziców prosimy o kontakt z sekretariatem ODK

Zapraszamy dzieci  bez ograniczeń wiekowych.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Większy kawałek słońca”. Liczba miejsc ograniczona, zapisy w sekretariacie ODK lub pod nr telefonu (75) 75 31 831 od dn. 13.11.2018 r.

Skip to content