Aktualności,  Większy Kawałek Słońca

LEŚNA BANDA CZYLI LETNIE SPOTKANIE Z PRZYRODĄ – Warsztaty – 10.07.2023

Zapraszamy na warsztaty z „Leśną Bandą”, która prowadzi całoroczny cykl spotkań z przyrodą. Każde spotkanie odbywa się o innej porze roku, przez co dzieci mogą w naturalny sposób obserwować zmiany zachodzące w naturze. Osiedlowy Dom Kultury zaprasza na letnie spotkanie z przyrodą. Na warsztatach letnich będziemy poznawać ślady i tropy zwierząt. Odwiedzimy leśne „muzeum”, które wcześniej będzie przygotowane w plenerze. Na koniec odbędzie się warsztat ogniowy. Dzieci będą posługiwać się prostym narzędziem jakim jest krzesiwo i każde z nich będzie miało za zadanie, aby samodzielnie rozpalić ogień.

 

Prowadząca: Dominika Piaścik – pedagog , edukatorka przyrody , trenerka projektu Leśna Banda, miłośniczka dziekiej natury.

Zabiera małych i dużych ludzi do lasu, ukazując potencjał relacji człowieka z naturą.

 

Uwaga !!! Osiedlowy Dom Kultury nie zapewnia transportu na miejsce warsztatów. Rodzic/Opiekun zobowiązany jest przywieźć zapisane na warsztaty dziecko do Parku Kościuszki na miejsce zbiórki* na 5 min przed warsztatami oraz odebrać punktualnie po zakończonych warsztatach o godzinie 18:30. Zbiórka 16:25. Prosimy o punktualność!!! Na miejscu zbiórki i podczas warsztatów obecny będzie  organizator warsztatów (pracownik ODK, numer do kontaktu – p. Kasia – tel: +48 500 396 443) oraz Instruktor warsztatów Leśnej Bandy – pani Dominika Piaścik. Prosimy, aby każde dziecko miało przy sobie mały plecak i bidon z wodą. Ubranie dostosowane do pogody: wygodny strój, czapka z daszkiem.

 

ZBIÓRKA*

Warsztaty odbędą się w parku miejskim na Wzgórzu Kościuszki w Jeleniej Górze.

Spotykamy się przy miejscu do palenia grilla w parku, punktualnie o godzinie 16:25.

 

Poniżej pinezka:

Miejsce do robienia grilla:

https://maps.google.com/?cid=15244637700151339550&entry=gps

 

Zapisy przyjmowane są od dn. 12.06.2023 pod nr tel. 75 75 31 831 od 9:00. Zajęcia odbywają się w ramach cyklu „Większy kawałek słońca”. Projekt dofinansowany przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze.

Skip to content