Większy Kawałek Słońca – styczeń 2019

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Większy kawałek słońca”. Liczba miejsc ograniczona, zapisy w sekretariacie ODK lub pod nr telefonu (75) 75 31 831

Warsztaty alchemiczne – „Aromatyczne świecowanie”

14.01.2019 r. (poniedziałek) – 16.30-18.00,  zapisy od 07.01.2019

Świeczki to prawie przeżytek! Przecież mamy żarówki, halogeny i ledy. Przypominamy sobie o nich jak zabraknie prądu. Zanim całkiem o nich zapomnimy, zobaczmy jak się je wyrabia domowym sposobem. Warsztaty pozwolą nam na nowo odkryć jeden ze zmysłów, a mianowicie węch. Pachnące naturalnymi olejkami, wielokolorowe i wielozapachowe świece każdy zrobi samodzielnie.  Zapachy i barwy będą kolejny raz wypełniały warsztaty alchemiczne z Zielonym Laboratorium.

Prowadzący: Marta i Maciej Zawierucha – edukatorzy, dyplomowani zielarze i fitoterapeuci, mieszkańcy Pogórza – Kaczawskiego, Krainy Wygasłych Wulkanów.

Warsztaty plastyczno – muzyczne – „Eko – instrumenty”

21.01.2019 r. (poniedziałek) – 16.30-18.00,  zapisy od 14.01.2019

Podczas warsztatu uczestnicy zostaną wprowadzeni w zagadnienia ekologii i jej wagi w naszym współczesnym Świecie. Inspiracją muzyczną do zajęć staną się rytmiczne bossanowy, przy których wykonamy (ekologiczne instrumenty), a na zakończenie zagramy do nich wspólny  mini koncert. Materiałami do stworzenia instrumentów będą wyłącznie ekologiczne, papierowe odpady – gazety, rulony po papierach, sznurek a także piasek, kamienie, kawałki drewna etc. Serdecznie zapraszamy do wspólnego i twórczego spędzenia czasu!

Prowadząca: Urszula Szczepaniak – magister sztuki, oligofrenopedagog, terapeuta zajęciowy, autorka licznych warsztatów z zakresu rękodzieła artystycznego, plastyki i fotografii; instruktor zajęć plastycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W swojej pracy ceni sobie najbardziej możliwość spotkania z innymi ludźmi i wspólnego kreatywnego eksperymentowania, które wzmacnia, daje radość i satysfakcje.

Skip to content