LĘK

Polska, 2023, 96 min.
 
Data projekcji: ŚRODA 06.03.2024 r. godz. 17:00
 

Magdalena Cielecka i Marta Nieradkiewicz jako siostry w porywających kreacjach aktorskich, jakich w polskim kinie nie było od lat. Choć ich życiowe drogi często biegły w odmiennych kierunkach, dziś splatają się podczas najważniejszej podróży, podróży poprzez śmiech i łzy, miłość i nienawiść, radość i smutek, aż do poruszającego finału, który zostaje w sercu na zawsze.

Film otrzymał Nagrodę Publiczności na Warszawskim Festiwalu Filmowym.

Po projekcji zapraszamy na spotkanie. Naszym gościem będzie MARTA NIERADKIEWICZ

MARTA NIERADKIEWICZ – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Ukończyła studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi i w tym samym roku na XXV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi otrzymała wyróżnienie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rolę Klarysy Hailsham-Brown w przedstawieniu Pajęcza. Występowała m.in. w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, Teatrze Dramatycznym w Opolu oraz w Starym  Teatrze w Krakowie. Obecnie aktorka Teatru Dramatycznego w Warszawie. Za rolę Sylwii w filmie Płynące wieżowce otrzymała nagrodę za drugoplanową rolę kobiecą na 28. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Laureatka „Złotej Maski” za rolę w spektaklu Bracia i siostry w reżyserii Mai Kleczewskiej wystawianym przez Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu. W roku 2016. otrzymała Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego za kreacje w filmach „Zjednoczone Stany Miłości” i „Kamper”. Laureatka Nagrody za pierwszoplanową rolę kobiecą w filmie „Dzikie róże” na festiwalu OFF Camera. W 2023 r. zagrała główną rolę (razem z Magdaleną Cielecką) w najnowszym filmie Sławomira Fabickiego pt. „Lęk”

Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu INTERREG V-A Czechy - Polska Fundusz małych projektów Nisa - Nysa - 2021 – 2027
Skip to content