JURY POLSKO-CZESKIEGO KONKURSU FILMÓW DOKUMENTALNYCH

AGNIESZKA ZWIEFKA

Reżyserka nagradzanych na festiwalach filmów dokumentalnych: „Albert Cinema” (2013), „Królowa Ciszy” (2014), „Blizny” (2020), „Vika!” (2023) i „Silent Trees” (2024). Swój debiut fabularny „ONA” rozwijała w ramach The Writers Lab – założonego przez Meryl Streep i Nicole Kidman. Jako adiunkt na Uniwersytecie Wrocławskim prowadzi zajęcia z reżyserii filmu dokumentalnego. Członkini Europejskiej Akademii Filmowej i Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Nominowana do Polskich Nagród Filmowych Orły za Najlepszy Film Dokumentalny „Vika!”.

TOMASZ DROZDOWICZ

Absolwent reżyserii na WRiTV UŚ w Katowicach. Autor filmów dokumentalnych, teledysków, seriali, spektakli teatru TV. Reżyser i producent filmu fabularnego „Futro”. “Koncert na dwoje”, film dokumentalny o Ewie i Jerzym Maksymiukach, dostał Nagrodę Publiczności na Warszawskim Festiwalu Filmowym 2018 oraz nominację do nagrody Orły w kategorii film dokumentalny 2020. Prowadzi zajęcia z reżyserii, sztuki operatorskiej i montażu na Politechnice Warszawskiej (specjalność multimedia). Członek Polskiej Akademii Filmowej.

ADAM OĽHA

Absolwent FAMU w Pradze (2011, Wydział Dokumentalny). Jego film dyplomowy „Nowe życie rodzinnego albumu” (2012) został zakwalifikowany do Hot Docs IFF w Toronto, MFF w Karlowych Warach i wielu innych festiwali filmowych, zdobywając kilka nagród (nagroda publiczności na MFF w Jihlavie, nagroda Associated Press Focal International, nagroda Tatra Bank). W 2020 roku ukończył filmowy portret Jana Švankmajera „Piec alchemiczny” wraz z Janem Daňhelem, którego premiera odbyła się na festiwalu filmowym w Rotterdamie.

Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu INTERREG V-A Czechy - Polska Fundusz małych projektów Nisa - Nysa - 2021 – 2027
Skip to content