JURY POLSKO-CZESKIEGO KONKURSU FILMÓW ANIMOWANYCH

IZABELA PLUCIŃSKA

Studiowała animację w WSFTviT w Łodzi, grafikę i design na tamtejszej ASP oraz w poczdamskiej Wyższej Szkole Filmowo-Telewizyjnej im. Konrada Wolfa w Niemczech. Otrzymała stypendia od DAAD, Nipkow Programm i DEFA Stiftung w Berlinie. Największe sukcesy przyniósł jej film „Jam Session” (2005) uhonorowany licznymi nagrodami, w tym Srebrnym Niedźwiedziem dla krótkiego metrażu na festiwalu w Berlinie. Obecnie pracuje w Berlinie. Od 2014 wykłada na Akademii Sztuki w Szczecinie, na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów -Animacje.

WIOLA SOWA

doktor sztuk filmowych. Absolwentka ASP w Krakowie i PWSFTviT w Łodzi. Wykładowczyni w Instytucie Sztuki Mediów UP w Krakowie. Reżyser filmów animowanych i filmów mixed media. Dwukrotna laureatka Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stypendium Miasta Krakowa i Stypendium Goethe Institut w Berlinie. Za swoje filmy otrzymała ponad dwadzieścia nagród na festiwalach, m.in. Srebrnego Smoka, Srebrnego Lajkonika i nagrodę FIPRESCI dla najlepszego filmu animowanego na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

RADEK HOSENSEIDL

Absolwent  FAMU w Pradze ( kierunek Scenariopisarstwo i Dramaturgia). Pracował jako programista na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Queerowych Mezipatra. Współpracuje z Międzynarodowym Festiwalem Filmów Animowanych Anifilm w Czechach jako programista i koordynator programu. Jest współautorem scenariuszy zarówno dla Telewizji Czeskiej, jak i niezależnych programów internetowych, a także dramaturgiem w centrum redakcyjnym zajmującym się programami dla dzieci i młodzieży w Telewizji Czeskiej.

Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu INTERREG V-A Czechy - Polska Fundusz małych projektów Nisa - Nysa - 2021 – 2027
Skip to content