MANDALA – Wolna Szkoła

Zapisy i informacje: tel. 721 911 883, e-mail szkolamandala@gmail.com
Zajęcia od 04.09.2023 r., (wtorki, środy, czwartki,: godz. 10:00-15:00)
 
MANDALA – Wolna Szkoła Demokratyczna. Przestrzeń dzieci, w której mogą się swobodnie rozwijać.
 
Szkoła demokratyczna działa w formie zorganizowanej edukacji domowej od wtorku do czwartku w godzinach 10-15. Dzieci z kl. 1-8 zapisane są do publicznej szkoły, współpracującej z nami, która co roku organizuje egzaminy z podstawy programowej.
Mandala to miejsce, w którym dzieci mogą rozwijać się i dorastać w wolności, poczuciu bezpieczeństwa, bez ocen, kar i nagród, w harmonii ze sobą i w swoim tempie.
Naszym celem jest upowszechnianie idei wolnego i demokratycznego środowiska edukacyjnego służącego zrównoważonemu rozwojowi dzieci i młodzieży. Dzieci u nas uczą się z radością, biorąc odpowiedzialność za własną edukację i własne decyzje. 
 
Szkołę współtworzą:
 
Katarzyna Nosarzewska – na co dzień jest mentorem w wolnej szkole Mandala oraz arteterapeutką. Ukończyła również: „Rodzicielstwo bliskości dla profesjonalistów”, Kręgi naprawcze, Gimnastykę Mózgu I i II stopień, „Mandalę w procesie edukacji, terapii i rozwoju”; Muzykoterapię Integralną, „Jogę integralną dla dzieci ze specjalnymi potrzebami z modułem; ,,Psychologię pozytywną w rozwoju dziecka”; „Terapię Taktylną według metody dr. Swietłany Masgutowej”; „Dotyk Dla Zdrowia w zakresie dotyku i masażu w celu uaktywnienia naturalnych zasobów energii życiowej człowieka, terapię i edukację dzieci z autyzmem oraz dialog motywujący.
 
Ewelina Markiewicz – żona i mama trójki dzieci, mentorka w wolnej szkole „Mandala” w Jeleniej Górze. Arteterapeutka, trenerka empatycznej komunikacji, praktyczka kręgów naprawczych i dialogu motywującego, trenerka Sensoplastyki®️. Uczestniczka wielu warsztatów i szkoleń dotyczących Rodzicielstwa Bliskości oraz Porozumienia bez przemocy. Z wykształcenia i pasji – architektka. Od kilku lat prowadzi architektoniczne warsztaty z dziećmi oraz plastykę 3D. Właścicielka marki zabawek z kartonu – KARTONmania.
 
Krzysztof Kalemba – pasjonat świata przyrody, przyrodnik od lat działający w zrzeszonych organizacjach monitoringu przyrodniczego w Polsce, edukator nauk przyrodniczych, naturalnej medycyny, kosmetyki, bushcraftu i ogólnie pojętego zielarstwa, mentor w demokratycznej szkole Mandala, z kilkuletnim stażem w Leśnej Szkole (Forest Education Initiative). Z wykształcenia fototechnik, botanik i zielarz, ceniący edukację praktyczną w naturze z poznaniem świata przyrody przez dzieci poprzez bezpośredni kontakt z nią, obserwacje, analizę i zaradność w myśli bushcraftu.
 
Skip to content