Home Events HO HO HO… MIKOŁAJ JAKIEGO ŚWIAT NIE WIDZIAŁ

HO HO HO… MIKOŁAJ JAKIEGO ŚWIAT NIE WIDZIAŁ

Już 2 grudnia w progi ODK zawita wyjątkowy gość, ulubieniec wszystkich dzieci. Z jego oczu bije ciepło, brzuszek jest okrąglutki od miliona ciastek, a pod wąsem zawsze kryje się życzliwy uśmiech. To on należy do naszych najdawniejszych przyjaciół, zna najskrytsze sekrety, kominy i skarpety. Zazwyczaj działa pod osłoną nocy, ale tym razem postanowił się z Nami spotkać troszkę wcześniej niż zwykle.  Dlatego wspólnie z Naszymi Elfami przygotujemy dla niego niespodziankę!

Zanim spotkamy się z Mikołajem stworzymy coś, czym zachwycimy naszego gościa. W tym roku tworzyć będziemy: lukrowane pierniczki, miasteczko Mikołaja, gwiazdkę z nieba i świąteczne wianki leśne!

O godz. 11:30 Mikołaj będzie rozdawał prezenty!

 

W programie:

godz. 10:00 – 12:00

WARSZTATY PIERNIKOWE – Ewa Nyc

Pachnące pierniki o świątecznych kształtach czekają na Was! Każde dziecko będzie miało okazję polukrować i ozdobić piernika, a nie jest to łatwe zadanie, bo materiał jest bardzo smakowity. To zadanie to wyzwanie, zwłaszcza dla pasibrzuchów. Dzieci udekorują wcześniej przygotowane pierniczki, a będą mogły wykorzystać do tego smakowite ozdoby: jadalne koraliki, kolorowe posypki i lukry.

KARTONOWE OZODBY CHOINKOWE – Ewelina Markiewicz

Ozdoby choinkowe na bazie kartonowych elementów ozdobimy za pomocą kredowych pisaków, dzięki którym będą wyglądały jak pierniczki. Do ozdabiania użyjemy również świątecznych papierów i ozdób, nadających naszej choince wyjątkowego charakteru. Wyjątkowy design, dzięki naszej pracy i zaangażowaniu.

ŚWIĄTECZNE LAMPIONY – Edyta Kulla

Podczas warsztatów uczestnicy używając kolorowych markerów, farb, brokatów stworzą swój własny świąteczny lampion, który stanie się domową ozdoba świąteczną. Oczywiście każdy z lampionów będzie niepowtarzalny, wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju.

ŚWIĄTECZNE WIANKI LEŚNE – Magdalena Ogrodnik

Warsztaty tworzenia ozdobnych wieńców świątecznych. Do ich wykonania używać będziemy materiałów naturalnych oraz recyklingowych. Krok po kroku, będziemy wiązać, przycinać, układać, wyklejać, oplatać i dekorować, aby uroczym akcentem wprowadzić atmosferę świąt do naszych domów.

Odwiedzi nas wspaniały GOŚĆ !!! Swoje przybycie Mikołaj będzie oznajmiał dzwonkiem.

 I na pewno przywiezie ze sobą pełny worek prezentów…. o czym dobrze wiedzą rodzice…

Każde dziecko od 4 roku życia może skorzystać ze wszystkich warsztatów! Prosimy, aby dziecku towarzyszył nie więcej niż jeden opiekun.

Dzieci w wieku do 3 lat zapraszamy na spotkanie z Mikołajem. 

Liczba miejsc ograniczona, zapisy w sekretariacie ODK lub pod nr telefonu (75) 75 31 831 od dn. 20.11.2023 r. od godziny 9:00.

Data

gru 02 2023
Expired!

Czas

10:00 - 12:00

Lokalizacja

Sale ODK
Osiedlowy Dom Kultury, ul. K. Trzcińskiego 12, 58-506 Jelenia Góra
Skip to content