„CZAS STREFY / STREFA CZASU” – wernisaż fotografii członków Stowarzyszenia Jeleniogórska Strefa Fotografii

Poniedziałek 06.11.2023, godz. 17:00 Galeria Promocje.

 

Wystawa „Czas Strefy” jest najważniejszym akcentem obchodów dziesięciolecia istnienia Stowarzyszenia Jeleniogórska Strefa Fotografii. Stowarzyszenie powstało w 2013 roku z inicjatywy art. fot. Wojciecha Zawadzkiego i grona jego przyjaciół z kręgu Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii. Skupia absolwentów tej Szkoły, artystów fotografików i pasjonatów fotografii o wysoko rozwiniętej potrzebie kreatywności.

Działalność Strefy przejawia się przez wspólne plenery fotograficzne, wieloletni projekt One Day Photo, czyli wspólne fotografowanie w wybranych miejscach, wycieczki i warsztaty fotograficzne, doroczne wystawy zbiorowe i indywidualne prezentacje od kilku lat pokazywane w „Galerii Na Górze” Muzeum Karkonoskiego.

Obecna wystawa zawiera wybór autorskich zestawów, najbardziej aktywnych członków Strefy, które w większości powstały w czasie wspólnych projektów.

Podczas wystawy zobaczymy prace 18 uczestników Jeleniogórskiej Strefy Fotografii, wśród nich są: Beata Chłopeniuk, Nina Hobgarska, Iwona Gargula-Kuć, Magdalena Kotarba, Agnieszka Hundert-Wawrzyniak, Teresa Kępowicz, Wojciech Bykowski, Mariusz Buczma, Dariusz Goetze, Jacek Jaśko, Janusz Jaremen, Marek Liksztet, Marcin Masiewicz, Tomasz Mielech, Wojciech Miatkowski, Dariusz Szymański, Norbert Wawrzyniak, Grzegorz Truchanowicz.

Na wystawie zobaczymy prace z kręgu fotografii krajobrazowej, martwe natury, fotografie paradokumentalne, portrety, przykłady rozmaitych poszukiwań formalnych i estetycznych. Są to autorskie wybory, indywidualne preferencje i upodobania w których jest zapisana energia, miejsce i odłożony czas. Także czas Strefy.

Prezentacji towarzyszyć będzie katalog z reprodukcjami prac i tekstem krytyka sztuki dr Krzysztofa Jureckiego.

Wystawa czynna od 06.11.2023 do 29.12.2023 r.