Galeria Hall

Galeria “HALL” działająca od 2002 roku, w założeniu prezentuje prace pod szkłem, a więc fotografię, grafikę, rysunek, plakat, akwarelę, pastele, itp. Wystawy zmieniane są w cyklu kwartalnym. Jedną z wystaw zbiorowych organizowanych co roku jest godna uwagi wystawa zatytułowana ”TALENTY”.

Galeria hall Osiedlowego Domu Kultury w Jeleniej Górze od wielu lat jest organizatorem konkursu plastycznego, który skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Od początku do konkursu zapraszane były dzieci i młodzież ze szkół w Jeleniej Górze i okolicy. Przez ostatnie lata konkurs objął swym zasięgiem Dolny Śląsk, a od dwóch lat prace na konkurs mogą nadsyłać dzieci ze wszystkich szkół podstawowych i placówek w Polsce.

Dzięki współpracy i zaangażowaniu uczniów, nauczycieli, opiekunów i pedagogów możemy współdziałać w tworzeniu tej wspaniałej dorocznej wystawy TALENTÓW. Konkurs jest niezwykłym przejawem dążenia do współpracy, mającej na celu rozwijanie zdolności i umiejętności plastycznych młodych ludzi nie tylko w naszym mieście, ale w wielu większych i mniejszych miejscowościach w naszym kraju.

W roku 2020 r. ze względu na zaistniałą sytuację pandemiczną Galeria Hall ODK otworzyła jeszcze jedne drzwi organizując „TALENTY 2020 W SIECI”. Do konkursu zgłoszonych zostało 53 prace 49 uczniów. Wszystkim uczestnikom oraz laureatom Konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Specjalista ds. Galerii ODK Dorota Leszczyłowska

Godziny otwarcia:       

Zwiedzanie indywidualne: poniedziałek – piątek  9:00 – 20:00
Zwiedzanie dla grup: poniedziałek – piątek  9:00 – 14:30

Colorful Photo Exhibition Twitter Post
Skip to content