Bez kategorii

Twarzą w twarz – Agata Makutynowicz-Turska, Jerzy Jerych i Andrzej Woźniak

 

 

 

 

 

 

 

26.10.2017, godz. 17:30 Galeria Hall

Wystawa „Twarzą w twarz“ to wystawa portretów, których autorami jest troje artystów związanych z Karkonoszami. Każdy z nich posiada swój dorobek artystyczny: Agata Makutynowicz-Turska realizuje się w malarstwie, ceramice i rzeźbie, Jerzy Jerych posiada wiele osiągnięć m.in. w obszarze grafiki projektowej, malarstwa i ceramiki, Andrzej Woźniak akwarelista – portrecista i karykaturzysta oraz autor albumu „Zamki i pałace Dolnego Śląska“.


„(…) Portret to istna „kopalnia odkrywkowa“, pełna warstw tajemnic i uczuć, nie tylko dla artysty ale i portretowanej postaci.Portrertem nie jest lustrzane odwzorowanie wizerunku, jest artystyczną, inspirowaną intuicyjną obserwacją, uwidocznieniem charakterystycznej „duszy“ danej osobowości.(…)“

Jerzy Jerych


Dwa słowa o malowaniu portretów…

          „Dwa słowa, dwie twarze. Jedna twarz pozując stara się pokazać jak najlepiej. Nosek bardziej do góry, profil nie ten tylko tamten. Z uśmiechem lub chmurką na twarzy… itd., itp., ale myśli i myśli. Jak ja wyjdę ?! Jak ja wyjdę ?!

Druga twarz, artysty, skupiona, poszukująca charakterystycznych cech modela lub malująca tylko pod wpływem pierwszego wrażenia. Stara się przekazać, że panuje nad malowaniem… itd., itp., ale myśli i myśli. Jak to wyjdzie ?! Jak to wyjdzie ?!”

Andrzej Woźniak – malarz


TWARZĄ W TWARZ to tytuł wystawy trojga twórców: Agaty Makutynowicz-Turskiej, Jerzego Jerycha i Andrzeja Woźniaka. Prezentacja zawiera trzy spojrzenia na jedno zagadnienie – portret. Portret jako studium, portret jako karykatura, portret jako zjawisko zawieszone w czasie. Każdy z trzech autorów w szczególny sobie sposób interpretuje osobę portretowaną. Ten barwny potrójny melanż pokazuje wielość spojrzeń z różnych punktów widzenia, z użyciem trzech technik – rysunku, grafiki i malarstwa – z których każda wnosi swoje szczególne walory. Jest to ważna wystawa dla młodzieży szkolnej oraz dorosłych ze względu na cenne wartości edukacyjne. Zapraszamy serdecznie.

Dorota Leszczyłowska                                                                                                                               

– Galeria hall ODK Jelenia Góra 

Wystawa czynna do 31.12.2017

Skip to content