Aktualności,  Bez kategorii,  Pracownie

Galeria zdjęć – Pracownia plastyczna dla dzieci – Wielkanoc

W Pracowni Plastycznej Osiedlowego Domu Kultury na ul. Komedy Trzcińskiego 12 w dniu 05 kwietnia 2023 r. z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych dzieci wykonały prace pt. „KOSZYCZEK WIELKANOCNY”.

W obu grupach wiekowych prace osiągnęły poziom mistrzowski. Pod względem malarskim – za pomocą farb – kolorów podstawowych – przy użyciu pędzelków wyczarowywały wszystkie kolory, które były im potrzebne do malowania pisanek, a kreatywność w dobieraniu elementów tworzących całość kompozycji nie miała końca. Najbardziej pracochłonne i szczegółowe pisanki wykonały dzieci najmłodsze z I Grupy. Ostatnią osobą zamykającą Pracownię po zajęciach przedświątecznych została Hania (5 lat) z najbardziej misternymi wzorami na wymagających wyjątkowo delikatnego traktowania  w obejściu wydmuszkach. Starsza grupa wyróżniła się zdecydowanymi i mocnymi kolorami stosując cieniutką gładką bibułkę do oplatania koszyczków oraz malując wydmuszki i jajka ze styropianu w kolorystyce wybranej i przemyślanej przed rozpoczęciem pracy.

Wykonane prace zostały sfotografowane i zabrane przez dzieci do domu na święta.

Wszystkie dzieci zasłużyły na Wielkie Gratulacje.

Dzieciom i ich Rodzinom życzymy Wesołych Spokojnych Zdrowych Świąt Wielkiej Nocy oraz Ciepłej i Rodzinnej Atmosfery w te Piękne Święta Zmartwychwstania.

Dorota Leszczyłowska – instruktorka Pracowni Plastycznej ODK w Jeleniej Górze

GRUPA I

GRUPA II

Skip to content