Bez kategorii

Akademia Rodziny: CHINY – warsztaty etnograficzne dla dzieci i rodziców

 

 

 

 

 

 

 

 

04.11.2017r. (sobota)  godz.10:00-13:00

Zapisy od 11.10.2017

W bardzo dalekim wschodzie leży kraj, który od Polski różni się niemal wszystkim. Naturą, smakami i oczywiście ludźmi. Ich językiem, wierzeniami i kulturą. W trakcie warsztatów o Chinach dzieci uczą się kilku chińskich słów, poznają chińskie wierzenia, zwyczaje, legendy, przyrodę i życie codzienne. Uczą się jeść pałeczkami i poznają egzotyczne herbaty i próbują sił w kaligrafii. Jak zawsze, nasze warsztaty są pełne rekwizytów, a w ich trakcie, będziemy smakować, dotykać i robić.

Prowadząca: Ania Maciąg  – pomysłodawczyni Etno Warszatów. Kiedy je wymyślała nie wiedziała, że będzie to taka fajna a zarazem ważna i odpowiedzialna praca. Wraz z mężem Robertem od pięciu lat uczą dzieci, młodzież i dorosłych o innych kulturach, ludziach i ich tradycjach. Po odwiedzeniu kilkunastu krajów i kultur postanowili dzielenie się wiedzą o świecie obrócić w swój zawód.

Podczas zajęć dzieci poznają świat sensorycznie – słuchają, wąchają, dotykają i smakują. Warsztaty zawsze kończą się elementem plastycznym – dzieci mogą zabrać ze sobą „pamiątkę” którą mogą pochwalić się w domu. Więcej o nas i naszych podróżach i książkach znajdziecie państwo na  www.kusloncu.org  lub  etnowarsztaty.pl. 

 

Skip to content