Aktualności,  Koncerty

Yarosh Organ Trio feat. Dominik Wania – koncert – 08.12.2021

08.12.2021, godz. 19:00, kawiarnia MUZA ODK

Yarosh Organ Trio, czyli Przemysław Jarosz – perkusja, Tomasz Pruchnicki – saksofon, Kajetan Galas – organy Hammonda. Do swojego najnowszego projektu Progressive Synthesis zaprosili wybitnego pianistę Dominika Wanię. Jak w tekście do płyty napisał Adam Domagała „Jego solistyczne osiągnięcia na światowych estradach nikogo tu nie onieśmielają, a przeciwnie: wyzwalają nową energię, otwierają nowe drzwi, podsuwają nowe pomysły”.

Nowy album to zbiór ośmiu kompozycji, których centrum stanowi tryptyk Progressive Synthesis. Trzy skontrastowane części są swobodną dyskusją na temat przedstawiony  w pierwszych sekundach pierwszej z ich. Partia fortepianu realizowana przez Dominika Wanię stanowi zupełnie integralną część tria co pozwala zachować zespołowi charakterystyczne dla siebie brzmienie, nad którym pracuje już kilka lat.

Przemysław Jarosz o nowym albumie – „Materiał ten oparty jest w dużej mierze na szkicach zamiast na zamkniętych kompozycjach, co zostawiło sporo przestrzeni do interpretacji. Pojawienie się w zespole Dominika nadało nowego kolorytu i muzyka popłynęła w satysfakcjonującym nas kierunku”

Swobodne improwizacje, luźne formy utworów i pełen wachlarz barw i odcieni to tylko niektóre z cech nowego repertuaru zespołu.

W związku z ograniczeniem dostępności miejsc z powodu COVID-19 bardzo prosimy o telefoniczne (75 75 31 831) potwierdzenie przybycia.

  • Od dn. 01.09.2020 r. wszystkie osoby korzystające z usług ODK lub ich rodzice/opiekunowie (w przypadku osób niepełnoletnich), w dniu rozpoczęcia zajęć oraz przed rozpoczęciem imprezy kulturalnej, w której chcą uczestniczyć, zobowiązani są do podpisania oświadczenia o zapoznaniu się z Regulaminem na czas pandemii Covid-19 i zobowiązanie do jego przestrzegania oraz przekazanie go instruktorowi bądź wyznaczonemu pracownikowi ODK. Oświadczenie można pobrać ze strony ODK lub dostępne będzie w sekretariacie ODK
  • Udział widzów w wydarzeniach kulturalnych organizowanych w ODK jest dopuszczalny pod warunkiem:– zakrywania ust i nosa przez widzów przez cały czas pobytu w instytucji;– udostępnienia widzom nie więcej niż połowy liczby miejsc. Rzędy powinny być zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami. Obowiązek zachowania jednego wolnego miejsca między widzami nie dotyczy widza, który:

a/ uczestniczy w pokazie z dzieckiem do ukończenia 13 roku życia,

b/ jest osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie,

c/ osób mieszkających wspólnie.

Oświadczenie o zapoznaniu się z Regulaminem na czas pandemii Covid-19 – POBIERZ TUTAJ

Skip to content