Aktualności

WKS – sierpień 2021

Plan bezpłatnych zajęć dla dzieci z cyklu „Większy Kawałek Słońca” – SIERPIEŃ 2021. Zajęcia będą organizowane w każdą środę od godz. 16:30 – 18:00.

Zapraszamy chętne dzieci w wieku od 7 do 12 lat.

 

FANTAZYJNE OWADY – WARSZTATY MOZAIKI SZKLANEJ

Podczas warsztatu mozaiki szklanej, używając gipsowych odlewów, kolorowych szkiełek, kaboszonów, kamyków, każde z dzieci stworzy przestrzennego owada według własnego pomysłu. Barwne owady mogą stać się ciekawą ozdobą ogrodu lub balkonu

Warsztaty odbędą się:  04 sierpnia 2021 / środa o godz. 16:30 na dziedzińcu ODK

Liczba miejsc: 12

Prowadząca: Beata Chlebowska – projektant witraży, od 1990 roku prowadzi autorską Pracownię Witraży „Antoniów”. Od paru lat współpracuje z Muzeum Karkonoskim, Piechowickim Domem Kultury, lokalnymi stowarzyszeniami organizując pokazy wykonywania witraży i warsztaty mozaiki szklanej dla dzieci młodzieży i dorosłych.

Zapisy na zajęcia przyjmowane są od dnia 21.07.2021 r. pod nr tel. 75 75 31 831


ROŚLINNE TABLICZKI – WARSZTATY ARTYSTYCZNE

Podczas artystycznych warsztatów, których motywem przewodnim będzie flora w całej swojej wspaniałości, dzieci wykonają przepiękne gipsowe odlewy. W ten sposób zamkniemy w nich na zawsze urodę podagrycznika pospolitego, dziurawca czy wszechobecnej na koniec lata nawłoci. Ciekawe informacje o otaczających nas roślinach, których smak będziemy próbować, będą przeplatać się z praktycznymi wskazówkami, jak wykonać odlew z gipsu. Dzieci dowiedzą się, jaka jest różnica między reliefem wypukłym i wklęsłym. Dlaczego dwuwodny siarczan wapnia jest minerałem i co to jest? I tak będziemy artystycznie smakować, eksperymentować i bawić się wiedzą, by mogły powstać pachnące latem  roślinne tabliczki.

Warsztaty odbędą się:  11 sierpnia 2021 / środa o godz. 16:30 na dziedzińcu ODK

Liczba miejsc: 12

Prowadząca: Edyta Kulla – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, instruktorka i animatorka kultury.

Zapisy na zajęcia przyjmowane są od dnia 28.07.2021 r. pod nr tel. 75 75 31 831


SŁONECZNA MANDALA – WARSZTATY PLASTYCZNE

Mandala  to po prostu koło.  Znaczeniu koła przypisuje się szczególne znaczenie: moc uzdrawiania, siłę dającą szanse rozwoju, narzędzie samopoznania. Dlaczego niby koło miałoby mieć takie możliwości? Może dlatego, że nie ma początku ani końca, góry ani dołu, spoczywa na płaszczyźnie, nie atakuje zadziornymi kątami, kieruje uwagę na siebie, na swoje wnętrze. Podczas warsztatu, dzieci stworzą swoje słoneczne mandale, jest to działanie, które wciąga małych twórców, wycisza i daje dużo radości.

Warsztaty odbędą się:  18 sierpnia 2021 / środa o godz. 16:30 na dziedzińcu ODK

Liczba miejsc: 12

Prowadząca: Katarzyna Klafta – artysta plastyk, instruktor zajęć plastycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W swojej pracy nacisk kładzie na eksperymenty plastyczne, zabawę kolorem, poznawanie nowych technik i rozbudzanie wyobraźni.

Zapisy na zajęcia przyjmowane są od dnia 04.08.2021 r. pod nr tel. 75 75 31 831


ZADOMOWIONE WIESZACZKI – WARSZTATY

Zapraszamy na stolarskie eksperymenty, dzięki którym powstaną praktyczne wieszaczki. Motywem przewodnim będzie dom w uproszczonej formie. Będziemy kleić klejem stolarskim, wbijać gwoździe, ozdobimy je też techniką decoupage i wykonamy piękne stemple, aby  dokończyć dzieło. Co na nich zawiśnie? No cóż, sami zdecydujecie. Najważniejsze, że będziemy się wspaniale bawić!

Warsztaty odbędą się:  25 sierpnia 2021 / środa o godz. 16:30 na dziedzińcu ODK

Liczba miejsc: 12

Prowadząca: Edyta Kulla – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, instruktorka i animatorka kultury.

Zapisy na zajęcia przyjmowane są od dnia 11.08.2021 r. pod nr tel. 75 75 31 831

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Większy kawałek słońca”.

 

Prosimy o zapoznanie się z Procedurami organizacji zajęć w warunkach COVID- 19

Obowiązkowe oświadczenia:

Covid-19 – pobierz

Skip to content