Aktualności

WKS – lipiec 2021

Plan bezpłatnych zajęć dla dzieci z cyklu „Większy Kawałek Słońca” – LIPEC 2021. Zajęcia będą organizowane w każdą środę od godz. 16:30 – 18:00.

Zapraszamy chętne dzieci w wieku od 7 do 12 lat.

 

LIPIEC 2021

KARTONOWY MINECRAFT – WARSZTATY KONSTRUKCYJNE

Zajęcia konstrukcyjne, na których dzieci będą projektować budowle oraz ulubione postaci ze znanej wszystkim gry. Posłuży nam do tego szczególny rodzaj prostopadłościanu, jakim jest sześcian. Przy okazji tej kreatywnej zabawy dzieci poznają podstawy geometrii, skalę i narysują siatkę dla potrzebnych brył. Wspólnie wybierzemy kolory oraz stworzymy z pozoru prosty świat, który pobudzi wyobraźnię przestrzenną i pozwoli budować we współpracy z innymi. 

Warsztaty odbędą się:  07 lipca 2021 / środa o godz. 16:30 na dziedzińcu ODK

Liczba miejsc: 12

Prowadząca: Ewelina Markiewicz – architekt, właścicielka marki zabawek z kartonu KARTONmania. Współpracuje z kilkoma instytucjami w ramach autorskich warsztatów architektonicznych.

Zapisy na zajęcia przyjmowane są od dnia 23.06.2021 r. pod nr tel. 75 75 31 831

 

DREWNIANE ŁÓDKI NA BOBRZE – WARSZTATY ARTYSTYCZNE

Dzieci wykonają drewnianą łódkę z patyków, kory oraz bambusa. Łączone dratwą, gwoździami i klejem żagielki wykonamy z cienkiej folii (popularnych „zrywek”). Pływalność łódek będziemy sprawdzać w balii z wodą. Spotkanie kierowane jest do grupy dzieci zainteresowanych majsterkowaniem, pracą manualną i poszerzaniem zainteresowań. Dzieci zabierają łódki do domu, by z rodzicami puszczać je na wodzie.

Warsztaty odbędą się:  14 lipca 2021 / środa o godz. 16:30 na dziedzińcu ODK

Liczba miejsc: 12

Prowadzący: Mirosław Kulla – artysta ceramik, grafik, propagator edukacji dzieci i młodzieży poprzez sztukę i rzemiosło, pomysłodawca i koordynator wielu projektów edukacyjno-artystycznych, absolwent Wydziału Ceramiki i Szkła ASP we Wrocławiu.

Zapisy na zajęcia przyjmowane są od dnia 30.06.2021 r. pod nr tel. 75 75 31 831

 

KOLOROWA DŻUNGLA. HENRI ROUSSEAU – WARSZTATY PLASTYCZNE

Bawiliście się kiedyś w chowanego z tygrysem? Podczas zajęć stworzymy własną, kolorową dżunglę, pełną ukrytych zwierząt. Dowiemy się  również, czy pastele lubią się z akwarelami. To warsztat nie dla nudziarzy, a dla dzieci pragnących nowych wyzwań i przygód! Warsztat inspirowany twórczością  H. Rousseau

Warsztaty odbędą się:  21 lipca 2021 / środa o godz. 16:30 na dziedzińcu ODK

Liczba miejsc: 12

Prowadząca: Urszula Patronik – animator kultury o specjalizacji teatralnej, nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, pedagog specjalny, instruktor zajęć  arteterapeutycznych.

Zapisy na zajęcia przyjmowane są od dnia 07.07.2021 r. pod nr tel. 75 75 31 831

 

SZKLANE DOMY– WARSZTATY MOZAIKI SZKLANEJ

Podczas warsztatu mozaiki szklanej, dzieci zaprojektują i wykonają szklany domek. Pierwszy etap zajęć to wykonanie projektu, inspiracją będą barwne szkła o różnych fakturach, zasuszone rośliny i kolorowe papierki. Następnie każdy z uczestników stworzy swój bajkowy domek, posługując się techniką szklanej mozaiki.

Warsztaty odbędą się:  28 lipca 2021 / środa o godz. 16:30 na dziedzińcu ODK

Liczba miejsc: 12

Prowadząca: Beata Chlebowska – projektant witraży, od 1990 roku prowadzi autorską Pracownię Witraży „Antoniów”. Od paru lat współpracuje z Muzeum Karkonoskim, Piechowickim Domem Kultury, lokalnymi stowarzyszeniami organizując pokazy wykonywania witraży i warsztaty mozaiki szklanej dla dzieci młodzieży i dorosłych.

Zapisy na zajęcia przyjmowane są od dnia 14.07.2021 r. pod nr tel. 75 75 31 831

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Większy kawałek słońca”.

 

Prosimy o zapoznanie się z Procedurami organizacji zajęć w warunkach COVID- 19

Obowiązkowe oświadczenia:

Covid-19 – pobierz

Skip to content