Aktualności,  Większy Kawałek Słońca

„Ho Ho Ho… Mikołaj jakiego świat nie widział”

Osiedlowy Dom Kultury zaprasza na spotkanie z Mikołajem oraz warsztaty w świątecznym nastroju.

3 grudnia odwiedzi nas zupełnie wyjątkowy gość, ulubieniec dzieci na całym świecie. Z jego oczu bije ciepło, brzuszek jest okrąglutki od miliona ciasteczek, a pod wąsem zawsze kryje się życzliwy uśmiech. To on należy do naszych najdawniejszych przyjaciół, zna najskrytsze sekrety, kominy i skarpety. Zazwyczaj działa pod osłoną nocy, ale tym razem postanowił się z nami spotkać, dlatego przygotujemy dla niego niespodziankę! Zanim spotkamy się z Mikołajem stworzymy coś, czym zachwycimy naszego gościa. W tym roku tworzyć będziemy: lukrowane pierniczki, miasteczko Mikołaja, gwiazdkę z nieba i świąteczne wianki leśne!

 

O godz. 11:30 Mikołaj będzie rozdawał prezenty!

 

W programie:

godz. 10:00 – 12:00

 

WARSZTATY PIERNIKOWE – Ewa Nyc

Pachnące pierniki o świątecznych kształtach czekają na Was! Każde dziecko będzie miało okazję polukrować i ozdobić piernika, a nie jest to łatwe zadanie, bo materiał jest bardzo smakowity. To zadanie to wyzwanie, zwłaszcza dla pasibrzuchów. Dzieci udekorują wcześniej przygotowane pierniczki, a będą mogły wykorzystać do tego smakowite ozdoby: jadalne koraliki, kolorowe posypki i lukry.

 

MIASTECZKO MIKOŁAJA – Edyta Kulla

Stworzymy miasteczko Mikołaja, a wykorzystamy do tego różne szklane słoje. Za pomocą kalkomanii i farb do szkła wyczarujemy przepiękny przedmiot, który może posiadać różne funkcje. Każdy zdecyduje czy będzie to lampion, pojemnik na ulubione pierniczki lub szklana skarbonka prezentowych marzeń. Sam, może okazać się oryginalnym i wspaniałym prezentem rozświetlającym ten magiczny czas cudów. Będziemy wycinać, kalkować, malować, przyklejać aby na końcu we własnym domu wypiec ów przedmiot w piekarniku. Utrwalimy w ten sposób swoje miasteczko jak korzenne pierniczki, by bez przeszkód można było je myć i używać przez wiele grudniowych dni. 

 

GWIAZDKA Z NIEBA – Beata Chlebowska

Podczas zajęć każdy uczestnik używając kolorowych szkieł witrażowych, koralików millefiori , szklanych kaboszonów i brokatów wyczaruje swoją gwiazdkę z nieba . Oczywiście będzie niepowtarzalna, wyjątkowa, jedyna i będzie spełniać marzenia 🙂

 

ŚWIĄTECZNE WIANKI LEŚNE – Magdalena Ogrodnik

Warsztaty tworzenia ozdobnych wieńców świątecznych. Do ich wykonania używać będziemy materiałów naturalnych oraz recyklingowych. Krok po kroku, będziemy wiązać, przycinać, układać, wyklejać, oplatać i dekorować, aby uroczym akcentem wprowadzić atmosferę świąt do naszych domów.

 

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY – podczas imprezy mikołajkowej, zapraszamy na bożonarodzeniowy kiermasz ozdób świątecznych, wykonanych przez dzieci z pracowni plastycznej Osiedlowego Domu Kultury.

 

LOTERIA – podczas imprezy mikołajkowej, wylosujemy 10 dzieci, które otrzymają wejściówkę do Kina Helios.

 

Odwiedzi nas wspaniały GOŚĆ !!! Swoje przybycie Mikołaj będzie oznajmiał dzwonkiem.

 I na pewno przywiezie ze sobą pełny worek prezentów…. o czym dobrze wiedzą rodzice…

 

W sprawie prezentów, prosimy Rodziców o kontakt z sekretariatem ODK

 

Każde dziecko od 4 roku życia może skorzystać ze wszystkich warsztatów! Prosimy, aby dziecku towarzyszył nie więcej niż jeden opiekun.

Dzieci w wieku do 3 lat zapraszamy na spotkanie z Mikołajem.

 

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Większy kawałek słońca”.

Liczba miejsc ograniczona, zapisy w sekretariacie ODK lub pod nr telefonu (75) 75 31 831 od dn. 14.11.2022 r. od godziny 9:00.

Skip to content