Aktualności,  Większy Kawałek Słońca

„Ho Ho Ho… Mikołaj jakiego świat nie widział”

04.12.2021, godz. 10:00 – 12:00, sale ODK

Osiedlowy Dom Kultury zaprasza na spotkanie z Mikołajem oraz warsztaty w świątecznym nastroju.

4 grudnia odwiedzi nas zupełnie wyjątkowy gość, ulubieniec dzieci na całym świecie. Z jego oczu bije ciepło, brzuszek jest okrąglutki od miliona ciasteczek, a pod wąsem zawsze kryje się życzliwy uśmiech. To on należy do naszych najdawniejszych przyjaciół, zna najskrytsze sekrety, kominy i skarpety. Zazwyczaj działa pod osłoną nocy, ale tym razem postanowił się z nami spotkać, dlatego przygotujemy dla niego niespodziankę! Zanim spotkamy się z Mikołajem stworzymy coś, czym zachwycimy naszego gościa. W tym roku tworzyć będziemy: lukrowane pierniczki, świąteczne domki dla elfów oraz piękne choinki i magiczne bombki.

 

O godz. 11:30 Mikołaj będzie rozdawał prezenty!

 

W programie:

godz. 10:00 – 12:00

 

WARSZTATY PIERNIKOWE – Ewa Nyc

Pachnące pierniki o świątecznych kształtach czekają na Was! Każde dziecko będzie miało okazję polukrować i ozdobić piernika, a nie jest to łatwe zadanie, bo materiał jest bardzo smakowity. To zadanie to wyzwanie, zwłaszcza dla pasibrzuchów. Dzieci udekorują wcześniej przygotowane pierniczki, a będą mogły wykorzystać do tego smakowite ozdoby: jadalne koraliki, kolorowe posypki i lukry.

 

ŚWIĄTECZNE DOMKI ELFÓW MIKOŁAJA – Ewelina Markiewicz

W trakcie warsztatów każde dziecko stworzy domek z kartonu (który może być magnesem na lodówkę), w którym może zamieszkać lub choć chwilkę odpocząć mały elf, pomocnik Mikołaja. Dzięki kolorowym papierom i dodatkom stworzymy prawdziwie świąteczny i zimowy klimat. Na koniec warsztatów możemy stworzyć wspólnie całe miasteczko elfów!

 

CHOINKI DLA RODZINKI – Edyta Kulla

Podczas warsztatów dzieci będą wyklejać, wiązać, malować i śmiać się do jasnej choinki J czy do szklanej czy też drewnianej – którą ozdobią, wykorzystując koraliki, filcowe kulki i inne piękne elementy lub metodę decoupage. Choinki takie mogą ozdabiać okno, drzwi lub bożonarodzeniowe drzewko.

 

JEDYNA TAKA BOMBKA NA ŚWIECIE – Beata Chlebowska

Podczas warsztatów użyjemy szklanych  gwiazdek, księżyców, serduszek, lusterek i kolorowych szkiełek do stworzenia świątecznych  światów, które zamkniemy na zawsze w choinkowej bombce. Powstaną niepowtarzalne ozdoby.

 

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY – podczas imprezy mikołajkowej, zapraszamy na bożonarodzeniowy kiermasz ozdób świątecznych, wykonanych przez dzieci z pracowni plastycznej Osiedlowego Domu Kultury.

 

Odwiedzi nas wspaniały GOŚĆ !!! Swoje przybycie Mikołaj będzie oznajmiał dzwonkiem.

 I na pewno przywiezie ze sobą pełny worek prezentów…. o czym dobrze wiedzą rodzice…

 

W sprawie prezentów, prosimy Rodziców o kontakt z sekretariatem ODK

 

Każde dziecko może skorzystać ze wszystkich warsztatów! Zapraszamy dzieci bez ograniczeń wiekowych. Prosimy, aby dziecku towarzyszył nie więcej niż jeden opiekun.

 

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Większy kawałek słońca”.

Liczba miejsc ograniczona, zapisy w sekretariacie ODK lub pod nr telefonu (75) 75 31 831 od dn. 16.11.2021 r. od godziny 9:00.

Skip to content