WYNIKI TALENTY 2017
Wyniki konkursu plastycznego TALENTY 2017
dla uczniów szkół podstawowych z terenów przygranicznych Polski i Czech organizowanego w ramach mikroprojektu pn. „Jedzie pociąg czyli artystyczna podróż przez granice”, temat: „PAMIĘTNIK PODRÓŻNIKA”.
Jury w składzie:
- Olga Koutná – dyrektor DDM Smetánka, Nový Bor
- Dorota Leszczyłowska – kurator wystaw – Osiedlowy Dom Kultury, Jelenia Góra
- Maria Szubart – kurator wystaw – Jeleniogórskie Centrum Kultury, Jelenia Góra
- Katarzyna Titow-Gawryjołek – artysta malarz
przyznało nagrody główne w dwóch kategoriach wiekowych:
Kategoria: klasy I – III
I miejsce:
Kinga Leska – Młodzieżowy Dom Kultury ul. Marii C. Skłodowskiej, Jelenia Góra
II miejsce:
Nikola Brechlerová – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Umělecká Škola, Cĕská Lípa
III miejsce:
Martyna Rzeźnik – Szkoła Podstawowa nr 13 im. Komisji Edukacji Narodowej, Jelenia Góra
Wyróżnienia otrzymali:
Adrian Hetel – Szkoła Podstawowa nr 2 im. 10 Sudeckiej Dywizji Piechoty, Lwówek Śląski
Kategoria: klasy IV – VI
I miejsce:
Markéta Procházková – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Umělecká Škola, Cĕská Lípa
II miejsce:
Nela Halamová – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Umělecká Škola, Cĕská Lípa
III miejsce:
Natalia Gaweł – Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi im. G. Roweckiego, Bielawa
– ex aequo
Viktorie Freudlová – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Umělecká Škola, Nowý Bor
Wyróżnienia otrzymali:
Agnieszka Letniowska – Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi im. G. Roweckiego, Bielawa
Kristýna Chovancová – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Umělecká Škola, Nowý Bor
Frida Hovorkova – Dom Kultury/ DDM Smetánka, Nový Bor
Polsko-czeskie jury po obejrzeniu 138 prac z dziesięciu szkół podstawowych Polski i Czech postanowiło zakwalifikować do zaprezentowania na wystawie w Galerii hall Osiedlowego Domu Kultury 65 prac następujących uczniów:
- Gabriela Biegańska – Szkoła Podstawowa nr 8, Jelenia Góra
- Hanna Godlewska – Szkoła Podstawowa nr 8, Jelenia Góra
- Karolina Kopecka – Szkoła Podstawowa nr 8, Jelenia Góra
- Aleksander Lewiński – Szkoła Podstawowa nr 8, Jelenia Góra
- Makary Piwiński – Szkoła Podstawowa nr 8, Jelenia Góra
- Grzegorz Pławiński – Szkoła Podstawowa nr 8, Jelenia Góra
- Magda Cichońska – Szkoła Podstawowa nr 13 im. Komisji Edukacji Narodowej, Jelenia Góra
- Milena Garbowska – 4B Szkoła Podstawowa nr 13 im. Komisji Edukacji Narodowej, Jelenia Góra
- Katarzyna Jawornicka – 4A Szkoła Podstawowa nr 13 im. Komisji Edukacji Narodowej, Jelenia Góra
- Martyna Rzeźnik – Szkoła Podstawowa nr 13 im. Komisji Edukacji Narodowej, Jelenia Góra
- Viktoria Szlosek – Szkoła Podstawowa nr 13 im. Komisji Edukacji Narodowej, Jelenia Góra
- Julia Waligóra – Szkoła Podstawowa nr 13 im. Komisji Edukacji Narodowej, Jelenia Góra
- Weronika Burniak – Szkoła Podstawowa nr 2 im. 10 Sudeckiej Dywizji Piechoty, Lwówek Śląski
- Adrian Hetel – Szkoła Podstawowa nr 2 im. 10 Sudeckiej Dywizji Piechoty, Lwówek Śląski
- Alan Cymon – Szkoła Podstawowa nr 2 im. 10 Sudeckiej Dywizji Piechoty, Lwówek Śląski
- Klaudia Delinowska – Szkoła Podstawowa nr 2 im. 10 Sudeckiej Dywizji Piechoty, Lwówek Śląski
- Magdalena Paplicka – Szkoła Podstawowa nr 2 im. 10 Sudeckiej Dywizji Piechoty, Lwówek Śląski
- Bartosz Pietruszka – Szkoła Podstawowa nr 2 im. 10 Sudeckiej Dywizji Piechoty, Lwówek Śląski
- Julia Szczerbaniewicz – Szkoła Podstawowa nr 2 im. 10 Sudeckiej Dywizji Piechoty, Lwówek Śląski
- Wiktoria Szczerbaniewicz – Szkoła Podstawowa nr 2 im. 10 Sudeckiej Dywizji Piechoty, Lwówek Śląski
- Katarzyna Zmarzła – Szkoła Podstawowa nr 2 im. 10 Sudeckiej Dywizji Piechoty, Lwówek Śląski
- Bartosz Hyjek – Szkoła Podstawowa nr 1, Bolesławiec
- Kuba Blukacz – Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi im. G. Roweckiego, Bielawa
- Natalia Gaweł – Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi im. G. Roweckiego, Bielawa
- Julia Hamera – Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi im. G. Roweckiego Bielawa
- Agnieszka Letniowska – Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi im. G. Roweckiego, Bielawa
- Aleksandra Paluch – Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi im. G. Roweckiego, Bielawa
- Maksymiliana Bieda – Szkoła Podstawowa Nr 2, Jelenia Góra
- Kinga Leska – Młodzieżowy Dom Kultury ul. Marii C. Skłodowskiej, Jelenia Góra
- Hania Tomala – Przedszkole „Okrąglaczek”, Jelenia Góra
- Ondřej Bartoš – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Umělecká Škola, Nowý Bor
- Kristýna Chovancová – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Umělecká Škola, Nowý Bor
- Kristýna Chýlková – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Umělecká Škola, Nowý Bor
- Viktorie Freudlová – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Umělecká Škola, Nowý Bor
- Stanislav Honzĭk – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Umělecká Škola, Nowý Bor
- Anna Plchová – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Umělecká Škola, Nowý Bor
- Františka Schreibová – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Umělecká Škola, Nowý Bor
- Tereza Tomková – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Umělecká Škola, Nowý Bor
- Stella Véghová – Szkoła Podstawowa/ Základní Škola, Nowý Bor
- Ondřej Votruba – Szkoła Podstawowa/ Základní Škola, Nowý Bor
- Veronika Řehořová – Szkoła Podstawowa/ Základní Škola, Nowý Bor
- David Štefko – Dom Kultury/ DDM Smetánka, Nový Bor
- Frida Hovorkova – Dom Kultury/ DDM Smetánka, Nový Bor
- Natálie Jezdinská – Dom Kultury/ DDM Smetánka, Nový Bor
- Wiki Sobecka – Dom Kultury/ DDM Smetánka, Nový Bor
- Sofie Čeňková– Dom Kultury/ DDM Smetánka, Nový Bor
- Ludmila Karková – Dom Kultury/ DDM Smetánka, Nový Bor
- Lucie Borkovcová – Dom Kultury/ DDM Smetánka, Nový Bor
- Nikola Brechlerová – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Umělecká Škola, Cĕská Lípa
- Nela Halamová – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Umělecká Škola, Cĕská Lípa
- Jitka Komárková – Dom Kultury/ DDM Smetánka, Nový Bor
- Eliška Křivánková – Dom Kultury/ DDM Smetánka, Nový Bor
- Matĕo Ulman – Dom Kultury/ DDM Smetánka, Nový Bor
- Martin Legeza – Dom Kultury/ DDM Smetánka, Nový Bor
- Eliška Rybková – Dom Kultury/ DDM Smetánka, Nový Bor
- Viktorie Gaálová – Dom Kultury/ DDM Smetánka, Nový Bor
- Markéta Procházková – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Umělecká Škola, Cĕská Lípa
- Patricie Hašlarová – Dom Kultury/ DDM Smetánka, Nový Bor
- Adéla Hudrlíková – Dom Kultury/ DDM Smetánka, Nový Bor
- Katerína Košková – Dom Kultury/ DDM Smetánka, Nový Bor
- Monika Šorčiková – Dom Kultury/ DDM Smetánka, Nový Bor
- Daniela Tregnerová – Dom Kultury/ DDM Smetánka, Nový Bor
- Olivier Hobgarski – Szkoła Podstawowa nr 8, Jelenia Góra
- Anna Sawicka – Szkoła Podstawowa nr 2 im. 10 Sudeckiej Dywizji Piechoty, Lwówek Śląski
- Aleksandra Gozdowska – Szkoła Podstawowa nr 13 im. Komisji Edukacji Narodowej, Jelenia Góra
Wszyscy autorzy prac zakwalifikowanych do wystawy otrzymają koszulki, smycze i identyfikatory projektowe, dodatkowo nagrody rzeczowe otrzymają autorzy prac wybranych i wyróżnionych.
Na uroczyste otwarcie wystawy oraz wręczenie nagród zapraszamy w dniu 09.06.2017 o godzinie 11.00 w Galerii hall Osiedlowego Domu Kultury – ul. Komedy Trzcińskiego 12 Jelenia Góra.
Jelenia Góra, dnia 30.05.2017