Wyniki – Teatrrrałki 2019

19. Dziecięco-młodzieżowe konfrontacje teatralne – TEATRRRAŁKI

15 – 18.05.2019 r.  Jelenia Góra

 

 

Protokół z  posiedzenia Jury

 

Jury w składzie:

Agnieszka Włoch – reżyser teatru dzieci i młodzieży, pedagog, przewodnicząca Jury

Bogdan Nauka  –  Polonista, teatrolog, reżyser, dyrektor Zdrojowego Teatru Animacji w    Jeleniej Górze

Katarzyna Rotkiewicz – Szumska  – współzałożycielka Teatru Cinema

Perla Kotmelová – aktorka teatralna i filmowa, reżyserka teatrów dziecięcych

 

po obejrzeniu 26 spektakli w dniach  15, 16 i 17 maja 2019 r.  postanowiło przyznać  następujące nagrody:

 

KATEGORIA 5 – 11 lat

I Nagroda w wysokości 2.000 zł:

4. Ročník Divadla Vydýcháno, ZUŠ Liberec, Czechy za spektakl „Přátelé z plátna“

II Nagroda:

Teatr Dziecięcy „Małe Pinokio”, Młodzieżowe Centrum Kultury, z Legnicy za spektakl „Przygody Koziołka Matołka”

III Nagroda:

Burza, Centrum Kultury z Kamiennej Góry za spektakl „Robale”

 

Wyróżnienia otrzymują:

Bezejména 3.C, ZUŠ Liberec, Czechy za spektakl „Kamil neumí lítat“

Tespisek, Niepubliczne Przedszkole „Pajacyk” ze Zgorzelca za spektakl „Kotek który merda ogonkiem”

Dziecięca grupa teatralna „GZYGZAK”, Osiedlowy Dom Kultury z Jeleniej Góry za spektakl „To jest teatr”

FLUG, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 z Kędzierzyna – Koźle za spektakl „Piotruś Pan”

 

KATEGORIA 12 – 15 lat:

I nagroda w wysokości 2.000 zł:

Etna, Centrum Kultury z Piaseczna za spektakl „Na początku zawsze jest chaos”

II Nagroda:

Malé Bezejména, Gymnázium a střední odborná škola pedagogická, Liberec Czechy za spektakl „Strom lidožrout“

III Nagroda:

Divadelní kroužek při DDM Smetanka Nový Bor, Nový Bor, Czechy za spektakl „TV Noga“

Wyróżnienie otrzymuje:

Grupa Teatralna „ZONK”, Młodzieżowe Centrum Kultury z Legnicy za spektakl „Słoń”

Teatr w biegu, Młodzieżowy Dom Kultury z Bolesławca za spektakl „Angina”

 

KATEGORIA 16 – 18 lat:

I nagroda w wysokości 2000 zł:

Zaświaty, Liceum Ogólnokształcące w Chojnowie za spektakl „Na rozstajnych drogach”

Dwie równorzędne II nagrody:

Kámoš Drámoš, ZUŠ Turnov, Czechy za spektakl „Dekanémor“

Bez komentarza, Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 z Wałbrzycha za spektakl „The Times”

 

Nagrodę instruktorską otrzymuje Karolina Rosocka

 

Jury dziękuje organizatorom za bardzo dobre przygotowanie i realizację festiwalu. Dziękuje za wkład pracy i  udział wszystkim uczestnikom.  Z roku na rok zauważa rosnący poziom prezentowanych przedstawień. Jury docenia, że wśród prezentowanych spektakli pojawiają się przedstawienia, poruszające trudne tematy dotyczące relacji w rodzinie i społeczeństwie.