„Ho ho ho… Mikołaj jakiego świat nie widział”

Kiedy:
7 Grudzień 2019@10:00 – 12:00
2019-12-07T10:00:00+01:00
2019-12-07T12:00:00+01:00
Gdzie:
K. Trzcińskiego 12 sale ODK
58-506 Jelenia Góra
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
sekretariat
75 75 31 831
„Ho ho ho... Mikołaj jakiego świat nie widział” @ K. Trzcińskiego 12 sale ODK

7 grudnia odwiedzi nas zupełnie wyjątkowy gość, ulubieniec dzieci na całym świecie. Z jego oczu bije ciepło, brzuszek jest okrąglutki od miliona ciasteczek, a pod wąsem zawsze kryje się życzliwy uśmiech. To on należy do naszych najdawniejszych przyjaciół, zna najskrytsze sekrety, kominy i skarpety. Zazwyczaj działa pod osłoną nocy, ale tym razem postanowił się z nami spotkać, dlatego przygotujemy dla niego niespodziankę! Zanim spotkamy się ze św. Mikołajem stworzymy coś, czym zachwycimy naszego świętego. W tym roku tworzyć będziemy: świąteczne wianki, szklane bombki, domki dla elfów. Czeka nas również lukrowanie pierników. O godz. 11.30 Mikołaj będzie rozdawał prezenty!

W programie:

Godz. 10:00 – 12:00

„ŚWIĄTECZNE DOMKI ELFÓW MIKOŁAJA” – Ewelina Markiewicz

W trakcie warsztatów każde dziecko stworzy domek z kartonu, w którym może zamieszkać lub choć chwilkę odpocząć mały elf, pomocnik Mikołaja. Dzięki kolorowym papierom i dodatkom stworzymy prawdziwie świąteczny i zimowy klimat. Na koniec warsztatów możemy stworzyć wspólnie całe miasteczko elfów!

„ŚWIĄTECZNE WIANKI LEŚNE” – Magdalena Ogrodnik

Warsztaty tworzenia ozdobnych wieńców świątecznych. Do ich wykonania używać będziemy materiałów naturalnych oraz recyklingowych. Krok po kroku, będziemy wiązać, przycinać, układać, wyklejać, oplatać i dekorować, aby uroczym akcentem wprowadzić atmosferę świąt do naszych domów.

„JEDYNA TAKA BOMBKA NA ŚWIECIE” – Beata Chlebowska

Podczas warsztatów użyjemy szklanych  gwiazdek, księżyców, serduszek, lusterek i kolorowych szkiełek do stworzenia świątecznych  światów, które zamkniemy na zawsze w choinkowej bombce. Powstaną niepowtarzalne ozdoby.

WARSZTATY PIERNIKOWE – Ewa Nyc

każde dziecko będzie miało okazję polukrować piernika, a nie jest to łatwe zadanie, bo materiał jest bardzo smakowity. To zadanie to wyzwanie, zwłaszcza dla pasibrzuchów.

Swoje przybycie Mikołaj będzie oznajmiał dzwonkiem. I na pewno przywiezie ze sobą pełny worek prezentów…. o czym dobrze wiedzą rodzice

Goście specjalni: Śnieżynka i Święty Mikołaj.

Każde dziecko może skorzystać ze wszystkich warsztatów!

 

W sprawie prezentów rodziców prosimy o kontakt z sekretariatem ODK

Zapraszamy dzieci bez ograniczeń wiekowych.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Większy kawałek słońca”. Liczba miejsc ograniczona, zapisy w sekretariacie ODK lub pod nr telefonu (75) 75 31 831 od dn. 13.11.2019 r.