Większy Kawałek Słońca – październik 2018

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Większy kawałek słońca”. Liczba miejsc ograniczona, zapisy w sekretariacie ODK lub pod nr telefonu (75) 75 31 831

Warsztaty ceramiczne – „Jesienne glinolepy”

01.10.2018 r. (poniedziałek) – 16.30-18.00,  zapisy od 24.09.2018

Warsztaty ceramiczne odbywają się w grupach kilku, kilkunastoosobowych, podczas których każdy uczestnik wykonuje obiekt ceramiczny, mniej lub bardziej użytkowe, np.: kubek, misę, wazon, anioła, maskę, postać z bajki, zwierzę-pies kot itp. Formowanie odbywa się bez użycia koła garncarskiego i wody. Tym razem inspiracja do naszej pracy będzie kolorowa jesień.

Prowadzący:Rafał Klementowski, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego mgr etnologii, przewodnik sudecki, ceramik. Od 15 lat zajmuje się ceramiką artystyczną  i prowadzi warsztaty  głównie z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Warsztaty plastyczne – „Jesienne lampiony”

08.10.2018 r. (poniedziałek) – 16.30-18.00,   zapisy od 01.10.2018

Warsztat tworzenia unikatowych, nastrojowych lampionów ze słoików szklanych. Uczestnicy poznają proste metody jak z rzeczy gotowych i ogólnodostępnych uczynić  oryginalną jesienną ozdobę każdego domu, balkonu etc. Będziemy tworzyć w technikach mieszanych: collage przestrzennego, decoupage i malarstwa na szkle.

Prowadząca: Urszula Szczepaniak – magister sztuki, oligofrenopedagog, terapeuta zajęciowy, autorka licznych warsztatów z zakresu rękodzieła artystycznego, plastyki i fotografii; instruktor zajęć plastycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W swojej pracy ceni sobie najbardziej możliwość spotkania z innymi ludźmi i wspólnego kreatywnego eksperymentowania, które wzmacnia, daje radość i satysfakcje. Na co dzień pracuje jako terapeuta zajęciowy z kuracjuszami prowadząc pracownie arteterapeutyczną w Uzdrowisku Cieplice.

Warsztaty amerykańskie

15.10.2018 r. (poniedziałek) – 16.30-18.00,   zapisy od 08.10.2018

Nie, nie będziemy uczyć się o dzisiejszej Ameryce Północnej. Nasze gry, zabawy i rozmowy nie będą miały nic w wspólnego z dzisiejszą popkulturą USA czy Kanady.

Zamiast tego zajmiemy się Indianami Pueblo – dowiemy się dlaczego tak bardzo różnią się od wyobrażenia Indian jakie mamy w głowie po obejrzeniu kilku filmów z Hollywood. Zagramy w Pikarię, grę planszową wymyśloną właśnie przez nich. Poznamy sylabariusz (!) Czirokezów i spróbujemy napisać nim nasze imię (a będzie to nie lada wyzwanie). Zjemy kukurydziane czipsy a przy okazji odkryjemy, że kukurydza wcale nie musi być żółta. Zagramy w hackysack, tradycyjną grą Indian południa a na koniec wykonamy pułapkę na złe sny.

Prowadząca: Ania Maciąg – pomysłodawczyni Etno Warsztatów. Kiedy je wymyślała nie wiedziała, że będzie to taka fajna a zarazem ważna i odpowiedzialna praca. Wraz z mężem Robertem od pięciu lat uczą dzieci, młodzież i dorosłych o innych kulturach, ludziach i ich tradycjach. Po odwiedzeniu kilkunastu krajów i kultur postanowili dzielenie się wiedzą o świecie obrócić w swój zawód. Podczas zajęć dzieci poznają świat sensorycznie – słuchają, wąchają, dotykają i smakują. Warsztaty zawsze kończą się elementem plastycznym – dzieci mogą zabrać ze sobą „pamiątkę” którą mogą pochwalić się w domu. Więcej o nas i naszych podróżach i książkach znajdziecie państwom na  www.kusloncu.org   lub   www.etnowarsztaty.pl.

Warsztaty alchemiczno – kulinarne

22.10.2018 r. (poniedziałek) – 16.30-18.00,   zapisy od 15.10.2018

Zapraszamy na niezwykły warsztat gotowania i utrwalania letnich smaków. Ponownie będzie smacznie i kolorowo.

Prowadzący: Marta i Maciej Zawierucha- edukatorzy, dyplomowani zielarze i fitoterapeuci,  mieszkańcy Pogórza- Kaczawskiego Krainy Wygasłych Wulkanów. Pomysł na nasze Zielone Laboratorium zrodził się z zamiłowania do ziół i  tradycji rodzinnych.

Warsztaty plastyczne – „WIŚTA WIO…”

29.10.2018 r. (poniedziałek) – 16.30-18.00,   zapisy od 22.10.2018

Warsztat inspirowany sztuka ludową. Dzieci wykonają konika ludowego na patyku, którego przyozdobią korowymi wstążkami, wplotą w końską grzywę piórka, a do ucha wyszepczą najskrytsze marzenia. Warsztat ma charakter nie tylko edukacyjno – plastyczny,  ale również  arteteraputyczny.

Prowadząca: Urszula Patronik – animator kultury o specjalizacji teatralnej, nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, pedagog specjalny, instruktor zajęć  arteterapeutycznych.

 

 
Skip to content