8. JFTD wyniki

9 – 12.04.2008
Jury w składzie:
Irmina Babińska  – aktorka -przewodnicząca Jury
Koryna Opala – Wnuk     – instruktor  teatralny
Krzysztof  Rogacewicz –  aktor

po obejrzeniu 21 spektakli w dniach 9,10, i 11 kwietnia 2008r.  postanowiło przyznać  dyplomy  uznania  oraz  nagrody i  wyróżnienia.

Nagroda Główna i nominacja do udziału w XXIX Ogólnopolskim Przeglądzie  Teatrów Dziecięcych „Dziatwa” w Łodzi:   

Teatr  „Burza” z Centrum Kultury w Kamiennej Górze za spektakl „Krzesłoświat”.

 

Cztery równorzędne nagrody  otrzymują :

– Dziecięca Grupa Teatralna  „Trele Morele”  z Centrum  Kultury w Boguszowie-Gorcach za spektakl „Brzydkie Kaczątko”

 – Teatr „Iskierki” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Wałbrzychu za spektakl  „Zabawa w pociąg czyli stacja Budzikowo”

–  „Teatr Nasz” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze  za spektakl  „Wróżka- Dobra Rada”

– Grupa teatralna „Tespisek”  z Niepublicznego Przedszkola  nr 3 w Zgorzelcu za spektakl „Pali się”

Nagroda  specjalna 

Teatr „W co się bawić?” z Karpacza  za  spektakl „Wstążeczka”

 

Wyróżnienia:

–  Teatr „Przyjazny” ze Szkoły Podstawowej Nr nr 8 w Jeleniej Górze za spektakl „Zagryziakowie”

–   Teatr „Metafora”  z Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze  za przedstawienie  „Dziwny  spektakl o niczym”

–  Teatr „Młody”  z Zespołu Szkół w Wojcieszowie  za spektakl   „Prawo Jazdy”

Nagrody instruktorskie:

– pani Beata Kozyra  ze Szkoły Podstawowej nr  2 z Jeleniej Góry
– pani Katarzyna Bernaś z Centrum Kultury w Kamiennej Górze oraz  w Centrum Kultury  Boguszowie -Gorcach
– zespół instruktorów  z Zespołu Szkół i Placówek  Specjalnych w  Jeleniej Górze  za doskonałą  stymulację  dzieci  w procesie twórczym

Dyplomy uznania:

–  Studio Animacji Kultury „Szafa”   – (Grupa  1) ze Zgorzelca  za twórcze poszukiwania teatralne  w spektaklu  „Narada”

 – Studio Animacji Kultury „Szafa”( Grupa 2) ze Zgorzelca za twórcze poszukiwania teatralne   w spektaklu   „Ale draka” 

– Dziecięcy Teatr Muzyczny „Dobroszki” z Gminnego Centrum Kultury  w Dobroszycach za   walory muzyczne w spektaklu  „Zabawkolandia”

– Koło teatralne  „Wesoła Trzynastka” ze SP nr 13 w Jeleniej Górze  za sceniczny  przekaz   tekstu w  przedstawieniu   „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”

-Teatr „Literka” z Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze  za odwagę w tworzeniu własnego teatru w spektaklu „Czerwony ,a może Niebieski Kapturek”

– Teatrzyk Dziecięcy z Przedszkola  im. Chatka Puchatka z Piechowic  za baśniowość spektaklu „W krainie baśni”

– Teatr „Agrafka” z Młodzieżowego Domu Kultury  w Jeleniej Górze  za wrażliwość sceniczną  w spektaklu „Dziecko z nieba”

– Teatr „Impresja”  z Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Jeleniej Górze za stworzenie pięknych postaci  bajkowych  w przedstawieniu „Królewna Śnieżka i Siedmiu
   krasnoludków”

– Teatr „ „Mała Scena” z Zespołu Szkół  Publicznych w Starej Kamienicy  za podjęcie  tematu  w spektaklu „ „Moda na ekologię”

–  Grupa teatralna „Epidemia”  ze SP nr 10 w Jeleniej Górze za zaangażowanie w  tworzeniu  spektaklu  „Tacy jesteśmy, czyli sceny z życia nastolatków”

–  „Teatr Naszej Klasy” z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Karpaczu  za ekspresję  aktorską  w przedstawieniu  „O dwunastu Miesiącach”

–  Teatr „Kamfora” z Gimnazjum Nr 1 w Jeleniej Górze  za scenariusz  do spektaklu  „Dziady uczniowskie”

     
Jury Młodzieżowe w składzie:

Katarzyna Janik
Aleksandra Świątkowska
Malwina Stochaj
Paulina Puchalska
Jakub Dygnas

przyznało:

Nagroda Jury Młodzieżowego – Teatr „Burza” z Kamiennej Góry za spektakl pt. Krzesłoświat”

Wyróżnienie –  Teatr „Metafora” z Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze za przedstawienie p.t. „Dziwny spektakl o niczym”.