Teatr

 

Prowadzący: Jacek Paruszyński 

 

Celem zajęć jest rozwijanie wrażliwości i wyobraźni dziecka, poszerzanie jego wiedzy i umiejętności poprzez zabawę w teatr. Realizacja spektakli jest pretekstem, nie celem, aczkolwiek efekty w postaci przygotowanych prezentacji scenicznych dostarczają wiele satysfakcji młodym aktorom, jak i ich widowni. Grupy z pracowni teatralnej zdobywają wyróżnienia i nagrody na ogólnopolskich i lokalnych przeglądach teatrów dziecięcych. 

 

Zespół teatralny „Gzygzak”

Prowadzący: Jacek Paruszyński

Grupa wyróżniana na ogólnopolskich i lokalnych przeglądach teatrów dziecięcych. Celem zajęć jest rozwijanie wrażliwości i wyobraźni dziecka, poszerzanie jego wiedzy i umiejętności poprzez zabawę w teatr. Realizacja spektakli jest pretekstem nie celem , aczkolwiek efekty w postaci przygotowanych prezentacji scenicznych dostarcza wiele satysfakcji młodym aktorom i ich widowni.

Premiery:

2002: „Hej Kolęda, Kolęda”;  „KIKS”

2003: „Pastorałki”;  „Próba”

2004: „Historie z życia wzięte i nie tylko, czyli szkolne przypadki Pawełka”

2005: „Momo, czyli o złodziejach czasu i o dziewczynce, która zwróciła ludziom stracony czas”

2005: „Świąteczna wizyta”

2007: „Taka sobie historia”

2008: „Mało zabawna historia na pewnej stacji…”

Sukcesy:

2008:

– Nominacja dla zespołu do udziału w II Spotkaniu Mistrzów Teatru podczas VI Festiwalu Kultury Dziecięcej – Pacanów Europejskie Centrum Bajki,  ze spektaklem „Taka sobie historia”.

2007:

– Nominacja dla zespołu do udziału w I Spotkaniu Mistrzów Teatru podczas V Festiwalu Kultury Dziecięcej – Pacanów Europejskie Centrum Bajki, ze spektaklem „Historie z życia wzięte i nie tylko czyli szkolne przypadki Pawełka”.

– Nagroda Główna  VII Jeleniogórskiego Forum Teatrów Dziecięcych za spektakl „Taka sobie historia”

– I Nagroda na Dolnośląskiem Przeglądzie Form Teatralnych  „F-ART” w Kłodzki za spektakl „Taka sobie historia”

– II Nagroda na XXVIII Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych „Dziatwa” w Łodzi za spektakl „Taka sobie historia” oraz nagroda aktorska dla Justyny Lach za rolę Ani. 

– Nagroda Główna – „Złota Miniatura” na VIII Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Dziecięcych w Opolu za spektakl pt. „Próba” oraz nagroda aktorska dla Jakuba Dygnasa za rolę Taty

2006:

I Nagroda na Dolnośląskim Przeglądzie Form Teatralnych „F-ART” w Kłodzku za spektakl „Historie z życia wzięte i nie tylko czyli szkolne przypadki Pawełka”

2005:

– I Nagroda na V Jeleniogórskim Forum Teatrów Dziecięcych za spektakl pt. Momo”

2004:

– Nagroda główna na IV Jeleniogórskim Forum Teatrów Dziecięcych za spektakl
„Historie z życia wzięte i nie tylko czyli szkolne przypadki Pawełka”

– wyróżnienie oraz dwie indywidualne nagrody aktorskie na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych „Dziatwa” w Łodzi za spektakl „Historie z życia wzięte i nie tylko czyli szkolne przypadki Pawełka” 

– I Nagroda na Dolnośląskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych w Żarowie za spektakl pt. „Historie z życia wzięte i nie tylko, czyli szkolne przypadki Pawełka”

2003:

– II Nagroda na Jeleniogórskim Konkursie Jasełkowym za spektakl pt. „Hej Kolęda, Kolęda”;

– Nagroda Główna na III Jeleniogórskim Forum Teatrów Dziecięcych za spektakl pt. Próba”

2002:

– Nagroda Główna na II Jeleniogórskim Forum Teatrów Dziecięcych za spektakl pt „KIKS”

– wyróżnienie na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych „Dziatwa” w Łodzi za spektakl pt. KIKS”.