TALENTY 2017

 

Wydarzenie odbywa się w ramach mikroprojektu pn. „Jedzie pociąg czyli artystyczna podróż przez granice”. Projekt współfinansowany jest ze środków  Unii Europejskiej w ramach  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

 

Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenów przygranicznych Polski i Czech do udziału w polsko-czeskim konkursie plastycznym „TALENTY 2017” organizowanym w ramach mikroprojektu pn. „Jedzie pociąg czyli artystyczna podróż przez granice”. Temat konkursu:

„PAMIĘTNIK PODRÓŻNIKA

Warunki uczestnictwa w konkursie:

–  Prace można wykonać w różnych technikach, lecz umożliwiających ich prezentację pod szybą.

–  Prace mogą być wykonane w dowolnych formatach maksymalnej wielkości 100x70cm.

–  Każdy z uczestników może zgłosić jedną pracę.

– Na odwrocie pracy proszę podać technikę, w której została ona wykonana oraz dane autora: …………. 

    imię, nazwisko, klasa, dokładna nazwa szkoły, imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego oraz e-mail.

–  Prace należy dostarczyć do 22 maja (w przypadku wysłanych prac decyduje data stempla pocztowego).

 

Nagrody przewidziane:

– ekspozycja na wystawie w Galerii hall Osiedlowego Domu Kultury w Jeleniej Górze. Przewidziana ilość prezentowanych prac: 70.

– wszyscy uczestnicy wystawy otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz specjalne koszulki z logo projektu.

– Ponadto polsko-czeskie jury wyłoni 10 najlepszych prac, których autorzy otrzymają nagrody rzeczowe.

 

O wynikach konkursu szkoły zostaną powiadomione do dnia 02.06.2017.

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w Galerii hall Osiedlowego Domu Kultury dnia 09.06.2017 r. – wtorek, godz. 11.00. Wystawa potrwa do 20.08.2017 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Kontakt:

Galeria Hall ODK ul. K. K. Trzcińskiego 12. Jelenia Góra tel. 75 75 31 831

Dorota Leszczyłowska  – Opiekun Galerii ODK

Wyniki konkursu plastycznego TALENTY 2017

dla uczniów szkół podstawowych z terenów przygranicznych Polski i Czech organizowanego w ramach mikroprojektu pn. „Jedzie pociąg czyli artystyczna podróż przez granice”, temat: „PAMIĘTNIK PODRÓŻNIKA”.

Jury w składzie:

  1. Olga Koutná – dyrektor DDM Smetánka, Nový Bor
  2. Dorota Leszczyłowska – kurator wystaw – Osiedlowy Dom Kultury, Jelenia Góra
  3. Maria Szubart – kurator wystaw – Jeleniogórskie Centrum Kultury, Jelenia Góra
  4. Katarzyna Titow-Gawryjołek – artysta malarz

przyznało nagrody główne w dwóch kategoriach wiekowych:

Kategoria: klasy I – III

I miejsce:

Kinga Leska – Młodzieżowy Dom Kultury ul. Marii C. Skłodowskiej, Jelenia Góra

II miejsce:

Nikola Brechlerová – Podstawowa Szkoła Artystyczna / Základní Umělecká Škola, Cĕská Lípa

III miejsce:

Martyna Rzeźnik – Szkoła Podstawowa nr  13 im. Komisji Edukacji Narodowej, Jelenia Góra

Wyróżnienia otrzymali:

Adrian Hetel – Szkoła Podstawowa nr 2 im. 10 Sudeckiej Dywizji Piechoty, Lwówek Śląski

Kategoria: klasy IV – VI

I miejsce:

Markéta Procházková – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Umělecká Škola, Cĕská Lípa

II miejsce:

Nela Halamová – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Umělecká Škola, Cĕská Lípa

III miejsce:

Natalia Gaweł – Szkoła Podstawowa nr  10 z Oddziałami Sportowymi im. G. Roweckiego, Bielawa

ex aequo

Viktorie Freudlová – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Umělecká Škola, Nowý Bor

Wyróżnienia otrzymali:

Agnieszka Letniowska – Szkoła Podstawowa nr  10 z Oddziałami Sportowymi im. G. Roweckiego, Bielawa

Kristýna Chovancová – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Umělecká Škola, Nowý Bor

Frida Hovorkova – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Škola, Cĕská Lípa

Po obejrzeniu 138 prac z dziesięciu szkół podstawowych Polski i Czech postanowiło zakwalifikować do zaprezentowania na wystawie w Galerii Hall Osiedlowego Domu Kultury 65 prac następujących autorów:

  1. Gabriela Biegańska – Szkoła Podstawowa nr 8, Jelenia Góra
  2. Hanna Godlewska – Szkoła Podstawowa nr 8, Jelenia Góra
  3. Karolina Kopecka – Szkoła Podstawowa nr 8, Jelenia Góra
  4. Aleksander Lewiński – Szkoła Podstawowa nr 8, Jelenia Góra
  5. Makary Piwiński – Szkoła Podstawowa nr 8, Jelenia Góra
  6. Grzegorz Pławiński – Szkoła Podstawowa nr 8, Jelenia Góra
  7. Magda Cichońska – Szkoła Podstawowa nr 13 im. Komisji Edukacji Narodowej, Jelenia Góra
  8. Milena Garbowska – 4B Szkoła Podstawowa nr 13 im. Komisji Edukacji Narodowej, Jelenia Góra
  9. Katarzyna Jawornicka – 4A Szkoła Podstawowa nr 13 im. Komisji Edukacji Narodowej, Jelenia Góra
  10. Martyna Rzeźnik – Szkoła Podstawowa nr 13 im. Komisji Edukacji Narodowej, Jelenia Góra
  11. Viktoria Szlosek – Szkoła Podstawowa nr 13 im. Komisji Edukacji Narodowej, Jelenia Góra
  12. Julia Waligóra – Szkoła Podstawowa nr 13 im. Komisji Edukacji Narodowej, Jelenia Góra
  13. Weronika Burniak – Szkoła Podstawowa nr 2 im. 10 Sudeckiej Dywizji Piechoty, Lwówek Śląski
  14. Adrian Hetel – Szkoła Podstawowa nr 2 im. 10 Sudeckiej Dywizji Piechoty, Lwówek Śląski
  15. Alan Cymon – Szkoła Podstawowa nr 2 im. 10 Sudeckiej Dywizji Piechoty, Lwówek Śląski
  16. Klaudia Delinowska – Szkoła Podstawowa nr 2 im. 10 Sudeckiej Dywizji Piechoty, Lwówek Śląski
  17. Magdalena Paplicka – Szkoła Podstawowa nr 2 im. 10 Sudeckiej Dywizji Piechoty, Lwówek Śląski
  18. Bartosz Pietruszka – Szkoła Podstawowa nr 2 im. 10 Sudeckiej Dywizji Piechoty, Lwówek Śląski
  19. Julia Szczerbaniewicz – Szkoła Podstawowa nr 2 im. 10 Sudeckiej Dywizji Piechoty, Lwówek Śląski
  20. Wiktoria Szczerbaniewicz – Szkoła Podstawowa nr 2 im. 10 Sudeckiej Dywizji Piechoty, Lwówek Śląski
  21. Katarzyna Zmarzła – Szkoła Podstawowa nr 2 im. 10 Sudeckiej Dywizji Piechoty, Lwówek Śląski
  22. Bartosz Hyjek – Szkoła Podstawowa nr 1, Bolesławiec
  23. Kuba Blukacz – Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi im. G. Roweckiego, Bielawa
  24. Natalia Gaweł – Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi im. G. Roweckiego, Bielawa
  25. Julia Hamera – Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi im. G. Roweckiego Bielawa
  26. Agnieszka Letniowska – Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi im. G. Roweckiego, Bielawa
  27. Aleksandra Paluch – Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi im. G. Roweckiego, Bielawa
  28. Maksymiliana Bieda – Szkoła Podstawowa Nr 2, Jelenia Góra
  29. Kinga Leska – Młodzieżowy Dom Kultury ul. Marii C. Skłodowskiej, Jelenia Góra
  30. Hania Tomala – Przedszkole „Okrąglaczek”, Jelenia Góra
  31. Ondřej Bartoš – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Umělecká Škola, Nowý Bor
  32. Kristýna Chovancová – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Umělecká Škola, Nowý Bor
  33. Kristýna Chýlková – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Umělecká Škola, Nowý Bor
  34. Viktorie Freudlová – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Umělecká Škola, Nowý Bor
  35. Stanislav Honzĭk – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Umělecká Škola, Nowý Bor
  36. Anna Plchová – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Umělecká Škola, Nowý Bor
  37. Františka Schreibová – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Umělecká Škola, Nowý Bor
  38. Tereza Tomková – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Umělecká Škola, Nowý Bor
  39. Stella Véghová – Szkoła Podstawowa/ Základní Škola, Nowý Bor
  40. Ondřej Votruba – Szkoła Podstawowa/ Základní Škola, Nowý Bor
  41. Veronika Řehořová – Szkoła Podstawowa/ Základní Škola, Nowý Bor
  42. David Štefko – Dom Kultury/ DDM Smetánka, Nový Bor
  43. Frida Hovorkova – Dom Kultury/ DDM Smetánka, Nový Bor
  44. Natálie Jezdinská – Dom Kultury/ DDM Smetánka, Nový Bor
  45. Wiki Sobecka – Dom Kultury/ DDM Smetánka, Nový Bor
  46. Sofie Čeňková– Dom Kultury/ DDM Smetánka, Nový Bor
  47. Ludmila Karková – Dom Kultury/ DDM Smetánka, Nový Bor
  48. Lucie Borkovcová – Dom Kultury/ DDM Smetánka, Nový Bor
  49. Nikola Brechlerová – Podstawowa Szkoła Artystyczna / Základní Umělecká Škola, Cĕská Lípa
  50. Nela Halamová – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Umělecká Škola, Cĕská Lípa
  51. Jitka Komárková – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Umělecká Škola, Cĕská Lípa
  52. Eliška Křivánková – Dom Kultury/ DDM Smetánka, Nový Bor
  53. Matĕo Ulman – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Umělecká Škola, Cĕská Lípa
  54. Martin Legeza – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Umělecká Škola, Cĕská Lípa
  55. Eliška Rybková – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Umělecká Škola, Cĕská Lípa
  56. Viktorie Gaálová – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Umělecká Škola, Cĕská Lípa
  57. Markéta Procházková – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Umělecká Škola, Cĕská Lípa
  58. Patricie Hašlarová – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Umělecká Škola, Cĕská Lípa
  59. Adéla Hudrlíková – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Umělecká Škola, Cĕská Lípa
  60. Katerína Košková – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Umělecká Škola, Cĕská Lípa
  61. Monika Šorčiková – Podstawowa Szkoła Artystyczna/ Základní Umělecká Škola, Cĕská Lípa
  62. Daniela Tregnerová – Dom Kultury/ DDM Smetánka, Nový Bor
  63. Olivier Hobgarski – Szkoła Podstawowa nr 8, Jelenia Góra
  64. Anna Sawicka – Szkoła Podstawowa nr 2 im. 10 Sudeckiej Dywizji Piechoty, Lwówek Śląski
  65. Aleksandra Gozdowska – Szkoła Podstawowa nr 13 im. Komisji Edukacji Narodowej, Jelenia Góra

Wszyscy autorzy prac zakwalifikowanych do wystawy otrzymają koszulki, smycze i identyfikatory projektowe, dodatkowo nagrody rzeczowe otrzymają autorzy prac wybranych i wyróżnionych.

Na uroczyste otwarcie wystawy oraz wręczenie nagród zapraszamy w dniu 09.06.2017 o godzinie 11.00 w Galerii hall Osiedlowego Domu Kultury – ul. Komedy Trzcińskiego 12 Jelenia Góra.

Jelenia Góra, dnia 30.05.2017    

ZDJĘCIA Z WERNISAŻU I WRĘCZENIA NAGRÓD