DZIECIĘCY ZESPÓŁ TEATRALNY „GZYGZAK”
Zapraszamy na zajęcia teatralne dedykowane najmłodszej grupie wiekowej 6-11 lat.
Zajęcia będą odbywały się w formie warsztatów teatralnych, a efektem pracy będzie spektakl, w którym wystąpią mali amatorzy sztuki aktorskiej. Odkryjemy tajniki animacji prostych przedmiotów, nauczymy się jak posługiwać się rekwizytami, co oznacza w teatrze dialog i intencja, jak prawdziwie mówić i odpowiadać. Sprawdzimy jak przekazać treść bez słów, poznamy elementy pantomimy. Razem stworzymy proste instrumenty muzyczne z przedmiotów codziennego użytku, będziemy improwizować na bębenkach, grzechotkach, tworzyć własne melodie. Nauczymy się jak zrobić lalki z kilku sznurków, tekturki, skarpetki. Czeka Was kreatywna aktorska zabawa z rytmem, ruchem, słowem, śpiewem, tańcem.
Zajęcia: WTOREK
godz. 16:00 – 17.30
Opłata miesięczna: 80 zł
Obowiązują zapisy telefoniczne
instruktor:
Małgorzata Osiej-Gadzina – absolwentka P.W.S.T. we Wrocławiu. Od 1996 roku aktorka Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Współpracowała z Teatrem im. Szaniawskiego Wałbrzychu oraz Teatrem „Kalambur” we Wrocławiu. Debiutowała w Teatrze Polskim we Wrocławiu spektaklem „Brudne Czyny” w reż. Ewy Markowskiej. Ma w dorobku kilkadziesiąt ról teatralnych oraz kilkanaście filmowych. Uczestniczyła w wielu warsztatach (m.in. z aktorami Teatru Laboratorium Jerzego Grotowskiego – Reną Mirecką, Zygmuntem Molikiem – specjalistami emisji głosu, choreografem i reżyserem Jo Stromgrenem z Norwegii, w warsztatach dla reżyserów na temat pozawerbalnej, średniowiecznej metody przekazu w teatrze – „gramlot”, opartej na imitacji dźwięków i intonacji). Prowadziła wiele warsztatów i zajęć aktorskich dla dzieci i młodzieży, w tym dla osób niepełnosprawnych. W grudniu 2019 w Otwartej Papierni wyreżyserowała z młodzieżą spektakl „Na Propsie” dotyczący przemocy. Laureatka Srebrnego Kluczyka za najlepszy spektakl – „Samobójca” w reż. Krzysztofa Rekowskiego i „Królowa i Szekspir” w reż. Piotra Kruszczyńskiego. Zdobyła Grand Prix w Konkursie Piosenki Lwowskiej w Jeleniej Górze w 1999 r.
Zasady uczestnictwa:
- Opłaty za zajęcia pobierane są za dany miesiąc uczestnictwa.
- Opłaty powinny być uiszczane do 10 dnia każdego miesiąca.
- Opłaty miesięczne pobierane są za 4 zajęcia w miesiącu. W przypadku większej lub mniejszej liczby zajęć w miesiącu (zgodnie z kalendarzem), oplata ulega podwyższeniu lub obniżeniu proporcjonalnie do przypadających zajęć.
- W przypadkach nieobecności na zajęciach z przyczyn leżących po stronie uczestników (np. choroba), odpłatność za zajęcia może ulec zmniejszeniu tylko w przypadku powiadomienia telefonicznego lub osobistego w sekretariacie ODK o nieobecności uczestnika przed rozpoczęciem zajęć.a) w przypadku dwóch lub trzech nieobecności w miesiącu – opłata zostaje zmniejszona o 50%b) w przypadku całkowitej absencji w danym miesiącu – opłata nie jest pobierana
W przypadku jednokrotnej nieobecności – opłata nie ulega zmniejszeniu.
- W przypadku rezygnacji z zajęć uczestnik lub jego opiekun zobowiązany jest do złożenia pisemnej rezygnacji. Opłata nie będzie pobierana od następnego miesiąca po jej zgłoszeniu.
- W sytuacjach spornych informacji o płatnościach za zajęcia udziela Dyrektor ODK bądź upoważniony pracownik pobierający opłaty.
Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem uczestnictwa oraz z Procedurami organizacji zajęć w warunkach COVID- 19
Obowiązkowe oświadczenia:
O zapoznaniu się z Regulaminem – pobierz
Grupa wyróżniana na ogólnopolskich i lokalnych przeglądach teatrów dziecięcych. Celem zajęć jest rozwijanie wrażliwości i wyobraźni dziecka, poszerzanie jego wiedzy i umiejętności poprzez zabawę w teatr. Realizacja spektakli jest pretekstem nie celem , aczkolwiek efekty w postaci przygotowanych prezentacji scenicznych dostarcza wiele satysfakcji młodym aktorom i ich widowni.
Premiery:
2002: „Hej Kolęda, Kolęda”; „KIKS”
2003: „Pastorałki”; „Próba”
2004: „Historie z życia wzięte i nie tylko, czyli szkolne przypadki Pawełka”
2005: „Momo, czyli o złodziejach czasu i o dziewczynce, która zwróciła ludziom stracony czas”
2005: „Świąteczna wizyta”
2007: „Taka sobie historia”
2008: „Mało zabawna historia na pewnej stacji…”
Sukcesy:
2008:
– Nominacja dla zespołu do udziału w II Spotkaniu Mistrzów Teatru podczas VI Festiwalu Kultury Dziecięcej – Pacanów Europejskie Centrum Bajki, ze spektaklem „Taka sobie historia”.
2007:
– Nominacja dla zespołu do udziału w I Spotkaniu Mistrzów Teatru podczas V Festiwalu Kultury Dziecięcej – Pacanów Europejskie Centrum Bajki, ze spektaklem „Historie z życia wzięte i nie tylko czyli szkolne przypadki Pawełka”.
– Nagroda Główna VII Jeleniogórskiego Forum Teatrów Dziecięcych za spektakl „Taka sobie historia”
– I Nagroda na Dolnośląskiem Przeglądzie Form Teatralnych „F-ART” w Kłodzki za spektakl „Taka sobie historia”
– II Nagroda na XXVIII Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych „Dziatwa” w Łodzi za spektakl „Taka sobie historia” oraz nagroda aktorska dla Justyny Lach za rolę Ani.
– Nagroda Główna – „Złota Miniatura” na VIII Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Dziecięcych w Opolu za spektakl pt. „Próba” oraz nagroda aktorska dla Jakuba Dygnasa za rolę Taty
2006:
I Nagroda na Dolnośląskim Przeglądzie Form Teatralnych „F-ART” w Kłodzku za spektakl „Historie z życia wzięte i nie tylko czyli szkolne przypadki Pawełka”
2005:
– I Nagroda na V Jeleniogórskim Forum Teatrów Dziecięcych za spektakl pt. Momo”
2004:
– Nagroda główna na IV Jeleniogórskim Forum Teatrów Dziecięcych za spektakl
„Historie z życia wzięte i nie tylko czyli szkolne przypadki Pawełka”
– wyróżnienie oraz dwie indywidualne nagrody aktorskie na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych „Dziatwa” w Łodzi za spektakl „Historie z życia wzięte i nie tylko czyli szkolne przypadki Pawełka”
– I Nagroda na Dolnośląskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych w Żarowie za spektakl pt. „Historie z życia wzięte i nie tylko, czyli szkolne przypadki Pawełka”
2003:
– II Nagroda na Jeleniogórskim Konkursie Jasełkowym za spektakl pt. „Hej Kolęda, Kolęda”;
– Nagroda Główna na III Jeleniogórskim Forum Teatrów Dziecięcych za spektakl pt. Próba”
2002:
– Nagroda Główna na II Jeleniogórskim Forum Teatrów Dziecięcych za spektakl pt „KIKS”
– wyróżnienie na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych „Dziatwa” w Łodzi za spektakl pt. KIKS”.
Od września 2001 do czerwca 2019 instruktorem grupy był Jacek Paruszyński.