DZIECIĘCY ZESPÓŁ TEATRALNY „GZYGZAK”

 

Zapraszamy na zajęcia teatralne dedykowane najmłodszej grupie wiekowej 7 – 13 lat.

Zajęcia będą odbywały się w formie warsztatów teatralnych, a efektem pracy będzie spektakl, w którym wystąpią mali amatorzy sztuki aktorskiej. Odkryjemy tajniki animacji prostych przedmiotów, nauczymy się jak posługiwać się rekwizytami, co oznacza w teatrze dialog i intencja, jak prawdziwie mówić i odpowiadać.  Sprawdzimy jak przekazać treść bez słów, poznamy elementy pantomimy. Razem stworzymy proste instrumenty muzyczne z przedmiotów codziennego użytku, będziemy improwizować na bębenkach, grzechotkach, tworzyć własne melodie. Nauczymy się jak zrobić lalki z kilku sznurków, tekturki, skarpetki. Czeka Was kreatywna aktorska zabawa z rytmem, ruchem, słowem, śpiewem, tańcem.

– prowadząca: Anna Ludwicka-Mania

Pierwsze zajęcia 12.09.2023 r. (wtorek) godz. 16:00 – 17:30 – sala kameralna

Zajęcia są dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat

Cena: 100 zł/ miesięcznie

Instruktor:

Anna Ludwicka-Mania – Absolwentka Wydziału Lalkarskiego PWST we Wrocławiu. Od 2007 roku współpracuje z jeleniogórskim Teatrem im. C. K. Norwida i można ją było zobaczyć w następujących spektaklach: „Śmierć Człowieka-Wiewiórki” (Reżyser) w reż. N. Korczakowskiej, „Podróż poślubna” (Masza Rubinstein 2) – reż. I. Vedral, „Elektra” (Przodownica Chóru – Norma III) – reż. N. Korczakowska, „We are camera/rzecz o Jazonie” (Sonja) – reż. K. Minkowski, „Intryga i miłość” (Luiza) – reż. K. Raduszyńska, „Sztuka dla dziecka” (Dziewczynka z Rezerwatu) – reż. M. Strzępka. W 2009 roku otrzymała Srebrny Kluczyk, (nagrodę przyznawaną przez Kapitułę Srebrnego Kluczyka) z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

 


 Grupa wyróżniana na ogólnopolskich i lokalnych przeglądach teatrów dziecięcych. Celem zajęć jest rozwijanie wrażliwości i wyobraźni dziecka, poszerzanie jego wiedzy i umiejętności poprzez zabawę w teatr. Realizacja spektakli jest pretekstem nie celem , aczkolwiek efekty w postaci przygotowanych prezentacji scenicznych dostarcza wiele satysfakcji młodym aktorom i ich widowni.

Premiery:

2002: „Hej Kolęda, Kolęda”;  „KIKS”

2003: „Pastorałki”;  „Próba”

2004: „Historie z życia wzięte i nie tylko, czyli szkolne przypadki Pawełka”

2005: „Momo, czyli o złodziejach czasu i o dziewczynce, która zwróciła ludziom stracony czas”

2005: „Świąteczna wizyta”

2007: „Taka sobie historia”

2008: „Mało zabawna historia na pewnej stacji…”

Sukcesy:

2008:

– Nominacja dla zespołu do udziału w II Spotkaniu Mistrzów Teatru podczas VI Festiwalu Kultury Dziecięcej – Pacanów Europejskie Centrum Bajki,  ze spektaklem „Taka sobie historia”.

2007:

– Nominacja dla zespołu do udziału w I Spotkaniu Mistrzów Teatru podczas V Festiwalu Kultury Dziecięcej – Pacanów Europejskie Centrum Bajki, ze spektaklem „Historie z życia wzięte i nie tylko czyli szkolne przypadki Pawełka”.

– Nagroda Główna  VII Jeleniogórskiego Forum Teatrów Dziecięcych za spektakl „Taka sobie historia”

– I Nagroda na Dolnośląskiem Przeglądzie Form Teatralnych  „F-ART” w Kłodzki za spektakl „Taka sobie historia”

– II Nagroda na XXVIII Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych „Dziatwa” w Łodzi za spektakl „Taka sobie historia” oraz nagroda aktorska dla Justyny Lach za rolę Ani. 

– Nagroda Główna – „Złota Miniatura” na VIII Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Dziecięcych w Opolu za spektakl pt. „Próba” oraz nagroda aktorska dla Jakuba Dygnasa za rolę Taty

2006:

I Nagroda na Dolnośląskim Przeglądzie Form Teatralnych „F-ART” w Kłodzku za spektakl „Historie z życia wzięte i nie tylko czyli szkolne przypadki Pawełka”

2005:

– I Nagroda na V Jeleniogórskim Forum Teatrów Dziecięcych za spektakl pt. Momo”

2004:

– Nagroda główna na IV Jeleniogórskim Forum Teatrów Dziecięcych za spektakl
„Historie z życia wzięte i nie tylko czyli szkolne przypadki Pawełka”

– wyróżnienie oraz dwie indywidualne nagrody aktorskie na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych „Dziatwa” w Łodzi za spektakl „Historie z życia wzięte i nie tylko czyli szkolne przypadki Pawełka” 

– I Nagroda na Dolnośląskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych w Żarowie za spektakl pt. „Historie z życia wzięte i nie tylko, czyli szkolne przypadki Pawełka”

2003:

– II Nagroda na Jeleniogórskim Konkursie Jasełkowym za spektakl pt. „Hej Kolęda, Kolęda”;

– Nagroda Główna na III Jeleniogórskim Forum Teatrów Dziecięcych za spektakl pt. Próba”

2002:

– Nagroda Główna na II Jeleniogórskim Forum Teatrów Dziecięcych za spektakl pt „KIKS”

– wyróżnienie na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych „Dziatwa” w Łodzi za spektakl pt. KIKS”.

Od września 2001 do czerwca 2019 instruktorem grupy był Jacek Paruszyński.

 

Skip to content