TANIEC Z PSYCHOPATĄ 29.01.2018

„TANIEC Z PSYCHOPATĄ” – kobieca powieść obyczajowo-psychologiczna, której akcja dzieje się współcześnie Na Dolnym Śląsku.. Opowiada o destrukcyjnej miłości, lęku, upokorzeniu, poszukiwaniu zemsty i przebaczeniu. Jest to również powieść o wielkich pasjach, sztuce i inspiracjach twórczych. A także o rodzinie, przyjaźni i szacunku. Akcja utworu rozgrywa się na tle bujnej, karkonoskiej przyrody, w miastach i galeriach sztuki. Pokazuje cierpienie i szczęście, ciemne i świetliste strony życia.  Czytając tę pozycję, można zajrzeć w najtajniejsze zakamarki ludzkiej duszy.

Elżbieta Śnieżkowska – Bielak– absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, jest poetką, pisarką, członkinią Dolnośląskiego Oddziału Związku Literatów Polskich we Wrocławiu i Wrocławskiego Oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich Mieszka w Gryfowie Śląskim. Od kilkudziesięciu lat jest związana z ruchem literackim Jeleniej Góry. W latach 1975-1977 była prezesem Korespondencyjnego Klubu Młodych Pisarzy, od 1981 rok jest związana z Jeleniogórskim  Klubem Literacki. Jest współtwórczynią Grupy Literackiej „Metafora” w Gryfowie Śląskim i współpracuje z Klubem Literackim „Nurt” w Lubaniu. Pisarka pracuje jako juror  w ogólnopolskim konkursie literackich „O złote, lubańskie pióro” w Lubaniu Śląskim i międzynarodowym  „Śladami Gerharta Hauptmana” organizowanym przez Muzeum „Dom Gerharta Hauptmana” w Jeleniej Górze

       Wydała  tomiki wierszy: Świątki ciszy 1984), Aluzje do serca (1997), Pomiędzy(2003), Moja mała Adoracja (2005), Miniatury Karkonoskie (2007) i ich niemiecki  przekład Risegebirgsminiaturen ( 2008), którego dokonał Józef Zaprucki, Odblaski (2008),  Na pograniczach świtu (2010), Za firanką wiatru ( 2013) powieść „Weronika(2005), tom opowiadań Odlot motyla

( 2006 ), powieść Smak błękitnego nieba  ( 2008) oraz opowiadania tematyce chrześcijańskiej wydanych w książkach opublikowanych przez Dom Wydawniczy „Rafael” z Krakowa. W lipcu 2010 roku w wydawnictwie STON2 W Kielcach ukazały się dwie pozycje: powieść Randki.pl i zbiór opowiadań o A w Karkonoszach serce…

Pisarka pisze również dla dzieci. Spod jej pióra wyszły zarówno poetyckie adaptacje baśni klasyków, jej autorskie bajki, wiersze i opowiadania, jak również książeczki są pomocne w poznawaniu świata i pomagające w procesie wychowawczym małego człowieka. Pisarka wydała również wiersze dla logopedów i nauczycieli, pomagające w artykulacji polskich głosek zebrane w pozycji Mówię wyraźnie, wiersze i bajki dla dzieci Czekam na bajkę,  Językowe łamigłówki i „Psoty literek ( Wyd. ”Impuls” z Krakowa) serię opowiadań bajkowych o wartościach w wychowaniu dziecka pt. Rozmowy z Aniołem Stróżem, a także książeczkę dla dzieci starszych „Chłopaki z domku na drzewie ( Wyd. „Edycja Świętego Pawła” z Częstochowy).  Rozmowy z Aniołem Stróżem w latach 2016-2017 zostały wznowione przez wydawnictwo Nasza Przyszłość ze Szczecinka. W 2012 roku został wydany niecodzienny przewodnik pełen bajek dla dzieci. Co bajka opowie o pięknym Gryfowie?( Biblioteka Miasta  i Gminy  w Gryfowie Śl.).

 Pisarka współpracowała również z czasopismem dla dzieci„Hutosie” wydawanym przez firmę SDT FILM z Warszawy. W grudniu 2014 roku krakowskie wydawnictwo Arcana wydało w Polsce powieść pisarki Smak błękitnego nieba. Jest to jej drugie, po chicagowskim, wydanie.

W 2015 roku pisarka wydała następujące książki: Wesoła kuchnia i Wierszyki o pojazdach ( wyd. ESB z Warszawy), Bajeczne mikstury, czyli bajki psychoterapeutyczne, psychoedukacyjne i relaksacyjne ( Wyd. Harmonia z Gdańska), zbiór legend Czy w tym zamku straszy? ( wyd. Harmonia z Gdańska).

W roku 2016 wydawnictwo Harmonia wydało kolejne dwie pozycje edukacyjne Elżbiety Śnieżkowskiej-Bielak : śpiewnik Nasze piosenki z zestawem pięciu płyt, do muzyki Stefana Gościeńca i Fantastyczne opowieści z testami do czytania ze zrozumieniem, która to książka mieści w sobie trzy powieści dla dzieci z klas II, III i IV, a każdy ich rozdział jest testem do czytania ze zrozumieniem.

Podobnie napisanie są kolejne książki do czytania ze zrozumieniem wydane we wrześniu 2017 roku przez wydawnictwo Olimp. Są to: dla kl. I Karty pracy sprawdzające czytanie ze zrozumieniem – Bajki z wioski Bałałajki, dla kl. II Karty pracy sprawdzające czytanie ze zrozumieniem- W naszym planie dobre wychowanie, dla kl. III Karty pracy sprawdzające czytanie ze zrozumieniem – Opowieści wróbelka Bajerka. Każda z pozycji zawiera zadania, testy i ćwiczenia do rozwiązania oraz klucz odpowiedzi. Książki są zgodne z podstawą programową z 2017 roku i mają opinię rzeczoznawcy MEN.

W 2008 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski odznaczył pisarkę odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej” za propagowanie kultury wysokiej wśród dzieci i młodzieży.

W przygotowaniu kolejne pozycje wydawnicze.