Bez kategorii

Letnie Kino Plenerowe – Plac Ratuszowy Jelenia Góra

 

 

Międzynarodowy Festiwal Filmowy „ZOOM-ZBLIŻENIA”

 

Serdecznie zapraszamy Państwa na pokazy filmów w ramach „Letniego Kina Plenerowego”, które odbędą się w pierwszej połowie sierpnia na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze. Na wszystkie pokazy wstęp jest bezpłatny a dla widzów przewidzianych jest 200 miejsc siedzących.

Organizatorem Letniego Kina Plenerowego jest Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze.

Letnie Kino Plenerowe zostało dofinansowane przez Miasto Jelenia Góra.

Program pokazów:

03.08.2018r godz. 21:30, Plac Ratuszowy Jelenia Góra

„NAJLEPSZY”

reż. Łukasz Palkowski

obsada: Jakub Gierszał, Janusz Gajos, Magdalena Cielecka, Arkadiusz Jakubik, Artur Żmijewski, Tomasz Kot, Adam Woronowicz

czas: 104 min.

Historia życia Jerzego Górskiego, który mimo wielu przeciwności został mistrzem świata w podwójnym triatlonie.


04.08.2018r godz. 21:30, Plac Ratuszowy Jelenia Góra

„DZIKIE HISTORIE”

reż. Damián Szifron

obsada: Leonardo Sbaraglia, Erica Rivas, Rita Cortese, Ricardo Darín, Oscar Martínez

czas:122 min.

Dzika komedia, w której sześciu na co dzień spokojnym ludziom nagle puszczą nerwy. Większość z nas żyje w stresie i napięciu. Tylko niektórzy wybuchają. Niedoceniany muzyk, biznesmen, panna młoda, znany milioner, kelnerka oraz specjalista od materiałów wybuchowych powiedzą „dość!” i pokażą wszystkim swoje dzikie oblicze.


10.08.2018r godz. 21:30, Plac Ratuszowy Jelenia Góra

„KOMUNA”

Reż: Thomas Vinterberg

Obsada: Trine Dyrholm, Ulrich Thomsen

czas: 111 min.

Akcja filmu dzieje się w Danii w latach siedemdziesiątych. Główna bohaterka „Komuny”, Anna, postanawia zerwać z dotychczasowym nudnym, mieszczańskim życiem. Proponuje mężowi eksperyment, stworzenie w odziedziczonej w spadku wielkiej willi wspólnoty z nieznanymi do tej pory ludźmi. Członkowie hippiowskiej komuny wspólnie gotują, jedzą, budzą się i zasypiają. Dzielą wszytkie radości, problemy i sekrety. Trwałość grupy wystawiona zostanie na próbę, gdy mąż Anny zaproponuje wciągnięcie do komuny młodej dziewczyny, w której się zakochał.


11.08.2018r godz. 21:30, Plac Ratuszowy Jelenia Góra

„EXCENTRYCY CZYLI PO SŁONECZNEJ STRONIE ULICY”

reż. Janusz Majewski

obsada: Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz, Anna Dymna, Wojciech Pszoniak, Wiktor Zborowski, Marian Dziędziel

czas: 108 min.

U schyłku lat pięćdziesiątych do Polski wraca z Anglii Fabian, emigrant wojenny, puzonista jazzowy i znakomity tancerz. Wraz z grupą miejscowych dziwaków i muzyków amatorów zakłada swingowy big band. Już po pierwszym występie zainteresowanie zespołem przerasta wszelkie oczekiwania. Fabian poznaje intrygującą Modestę, która wkrótce zaśpiewa z jego orkiestrą. Zostają kochankami i prowadzą życie podziwianej pary. Od tej pory „król i królowa swingu” to dwa barwne ptaki na tle siermiężnej rzeczywistości tamtych lat. Któregoś dnia Modesta nagle znika, a historia miłosna zmienia się w opowieść z wątkiem szpiegowskim – o marzeniach i tęsknocie do kultury Zachodu.

 

Skip to content