Bez kategorii

Jazz w ODK – Staroniewicz NORTH PARK feat. Erik Johannessen

 

19 września 2018, godz. 19:00 – 20:30 Kawiarnia MUZA

Fot. r2r

„… to akustyczny jazz z najwyższej półki, bez stosowania ulgi na europejskość produkcji (…) w zamyśle lidera jest muzyką, która może być wykonywana zarówno na wielkich scenach jak i całkiem akustycznie, bez sięgania po mikrofony i wzmacniacze” Piotr Iwicki „Jazz Gazeta”

 

Wojciech Staroniewiczsaksofon,

Postać znana polskiej publiczności od ponad 25 lat. Saksofonista i kompozytor zaskakujący wciąż nowymi autorskimi projektami muzycznymi, o szerokim spektrum stylistycznym.

Erik Johannessen – puzon,

Gra na puzonie, instrumentach perkusyjnych oraz śpiewa w Jaga Jazzist – zespole z którym zdobył Norweską Grammy w 2010. Jest nowoczesnym puzonistą free jazzowym, ale lubi także improwizację melodyczną. Komponuje i aranżuje muzykę dla małych i dużych zespołów.

Dominik Bukowski – wibrafon

Wibrafonista i kompozytor. W 2018 uznany za najlepszego wibrafonistę w ankiecie JAZZ TOP według magazynu Jazz Forum. Jako sideman został wyróżniony Złotą Płytą za album Melisa Przemka Dyakowskiego, której producentem był Leszek Możdżer. Gra i nagrywa z takimi muzykami jak Amir ElSaffar, Tim Hagans, Cikada Quartet, Nigel Kennedy, Soweto Kinch, Janusz Muniak, Leszek Możdżer i inni.

Paweł Urowskikontrabas

Kontrabasista, gitarzysta basowy Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu Zdobywca nagród na konkursach jazzowych , takich jak m.in. EIM, Jazz Juniors czy Krokus Jazz Festiwal.

Przemysław Jaroszperkusja

Perkusista jazzowy związany z wrocławskim środowiskiem od 1999 roku, w którym to rozpoczął studia na wrocławskiej Akademii Muzycznej. W czasie studiów finalista wielu konkursów i laureat kilku nagród zespołowych i indywidualnych. Współpracował z szeregiem czołowych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej a obecnie jako członek zespołów: Piotra Barona, Krystyny Stańko, Dominika Bukowskiego.

 

Wstęp wolny

Skip to content