Bez kategorii

GENERAŁ, reż. Buster Keaton & MARCIN PUKALUK – muzyka na żywo

 

19.03.2018 godz. 19:00, sala widowiskowa JCK, ul. Bankowa 28/30 Jelenia Góra

„Generał” (USA,1926) Bustera Keatona jest przez wielu uważany za jedną z najlepszych komedii w dziejach kina.

Fabuła została oparta na prawdziwym zdarzeniu z czasów wojny secesyjnej, jakim było porwanie lokomotywy z Południa przez żołnierzy Północy. W ślad za porywaczami podążył pościg składający się z innych pociągów. Mimo, że dziś Generała uważa się za jedno ze szczytowych osiągnięć Bustera Keatona, zwanego „komikiem o kamiennej twarzy”, to kosztowna produkcja okazała się w swoim czasie finansowym fiaskiem, film został również chłodno przyjęty przez krytykę. Mistrzostwo Generała doceniono dopiero po latach. W 2007 roku obraz znalazł się na liście 100 najlepszych filmów wszechczasów Amerykańskiego Instytutu Filmowego, a Buster Keaton do tej pory jest źródłem inspiracji dla niezliczonej rzeszy komików i twórców filmowych.

muzykę do filmu zagra:

Marcin Pukaluk – kompozytor, performer i producent muzyczny. Tworzy muzykę do filmów i gier komputerowych. Prowadzi również bogatą działalność koncertową. Jako wielki pasjonat filmu niemego jeździ po kinach studyjnych Polski, grając seanse z muzyką na żywo.

Bilety w cenie 30 zł dostępne w JCK, ul. Bankowa 28/30 oraz w ODK od dnia 07.03.2018

Jednocześnie przypominamy, że ważność zachowują bilety na projekcję, która odbyła sie w dn. 24.02.2018 w Filharmonii Dolnośląskiej.

ZAPRASZAMY