Bez kategorii

Akademia Rodziny: Warsztaty lalkarskie – bezpłatne zajęcia dla dzieci i dorosłych

 

 

 

 

 

 

 

 

 

07.10.2017, godz. 10:00 – 13:00 sale ODK

Spotkanie będzie inspiracją do działań twórczych z prostymi przedmiotami. Jest to forma zabawy z wykorzystaniem ogólnodostępnych materiałów, a przy okazji rozwinięcie zdolności artystycznych: plastycznych i aktorskich. Warsztat podzielony zostanie na dwa etapy:

– budowa lalki – kukła (to jedna z najprostszych i najstarszych lalek teatralnych, sztywno osadzona na kiju zwanym gabitem, którym porusza aktor animator. Kukiełka wyróżnia się zamachowymi ruchami kończyn. Aktor wykorzystuje bezwład kończyn, wprawiając je w ruch przez poruszanie gabitem, na którym lalka jest umieszczona. Stwarza to zabawne, groteskowe nieskoordynowane ruchy. Podczas warsztatów zbudujemy właśnie takie lalki z kija bambusowego, prostej formy, dzięki której dzieci będą mogły rozwinąć swoją wyobraźnię. Lalka będzie prosta w konstrukcji i efektowna w animacji.);

– nauka animacji lalki (ćwiczenia animacyjne na zbudowanych lalkach – budowanie krótkich scenek: szukanie możliwości animacyjnych: chodzenie, siadanie, powitanie, połączenie słowa z gestem, etiuda grupowa na zakończenie warsztatów i podsumowanie warsztatów)

Być może, spotkanie będzie  początkiem fascynacji lalkarstwem, bądź krokiem dalej w poznawaniu tej sztuki.

Prowadzący: Michał Wnuk – aktor, lalkarz, absolwent Państwowych Szkół Teatralnych we  Wrocławiu i w Pradze.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Akademia Rozwoju Rodziny – Mama, Tata, Dziecko”. Liczba miejsc ograniczona, zapisy w sekretariacie ODK lub pod nr telefonu (75) 75 31 831 od dn.11.09.2017 r.