Bez kategorii

Akademia Rodziny: „Ho ho ho… Mikołaj jakiego świat nie widział”– spotkanie z Mikołajem i bezpłatne warsztaty dla dzieci i rodziców.

 

 

 

 

 

 

 

02.12.2017 r.    godz. 10:00-12:00    (sobota) sale ODK

Odwiedzi nas zupełnie wyjątkowy gość, ulubieniec dzieci na całym świecie. Z jego oczu bije ciepło, brzuszek jest okrąglutki od milionów ciasteczek, a pod wąsem zawsze kryje się życzliwy uśmiech. To on należy do naszych najdawniejszych przyjaciół, zna najskrytsze sekrety, kominy i skarpety. Zazwyczaj działa pod osłoną nocy, ale tym razem postanowił się z nami spotkać, dlatego przygotujemy dla niego niespodziankę!!! Zanim spotkamy się ze św. Mikołajem stworzymy coś czym zachwycimy naszego gościa. Zrobimy kremy, mydełka, wyczarujemy kartki świąteczne, polukrujemy  pierniki! Szykuje się pyszna zabawa i radości moc.

O godz. 11:30 Mikołaj będzie rozdawał prezenty!

W programie:

Godz. 10:00 – 12:00     WARSZTATY PLASTYCZNE: NASTĘPNA STACJA: POCZTÓWKOWO

Pocztówkowo to kraina ciepłych życzeń i pięknych ilustracji. Kawałek papieru  o określonej strukturze, kolorze czy zapachu, wypełniony czułością może stać się największym skarbem – posłańcem naszych słów i myśli. Zdmuchnijmy kurz z tej pięknej zapomnianej tradycji.

Godz. 10:00 – 12:00  WARSZTATY: ŚWIĄTECZNE WIANKI LEŚNE

Warsztaty tworzenia ozdobnych wieńców świątecznych. Do ich wykonania używać będziemy materiałów naturalnych oraz recyklingowych. Krok po kroku, będziemy wiązać, przycinać, układać, wyklejać, oplatać i dekorować aby uroczym akcentem wprowadzić atmosferę świąt do naszych domów.”

Godz. 10:00 – 12:00 WARSZTATY ALCHEMICZNE – pomocnicy Mikołaja zadbają, aby i tym razem nie zabrakło kosmetyków własnoręcznie zrobionych.

Godz. 10:00 – 12:00  WARSZTATY PIERNIKOWE – każde dziecko będzie miało okazję polukrować piernika, a nie jest to łatwe zadanie, bo materiał jest bardzo smakowity. To zadanie to wyzwanie, zwłaszcza dla pasibrzuchów.

Swoje przybycie Mikołaj będzie oznajmiał dzwonkiem. I na pewno przywiezie ze sobą pełny worek prezentów…. o czym dobrze wiedzą rodzice J

Warsztaty poprowadzą: Katarzyna Klafta, Ewa Nyc, Maciej i Marta Zawierucha, Magdalena Ogrodnik

Goście specjalni: Śnieżynka i Święty Mikołaj.

Każde dziecko może skorzystać ze wszystkich warsztatów!

Każde dziecko może dołączyć do grupy w każdej chwili i zostać do końca warsztatu, albo pobyć z grupą tylko przez chwilę i wziąć udział w kolejnym warsztacie….

…Albo po prostu… udać się na spotkanie ze Świętem Mikołajem!

 

W sprawie prezentów, prosimy rodziców o kontakt z sekretariatem ODK.

Zapraszamy dzieci  bez ograniczeń wiekowych.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Akademia Rozwoju Rodziny – Mama, Tata, Dziecko”. Liczba miejsc ograniczona, zapisy w sekretariacie ODK lub pod nr telefonu (75) 75 31 831 od dn. 13.11.2017 r.